WE DWA KIJE

18cze2015

A kto z nami się nie …przejdzie … ten niech żałuje. Zachęcają do wspólnych spacerów z kijkami do nordic walking Ewa Tarnowska, Irena Kościukiewicz i Marta Słuchocka.

Pierwsze próby chodzenia z kijkami
Pierwsze próby chodzenia z kijkami
Pierwsze próby chodzenia z kijkamiJak to założyć?

Przy Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Gminy Stare Juchy  przy współpracy B- CIiK powstała nieformalna grupa instruktorów nordic walkingu. Instruktorzy  poprowadzą cykl warsztatów nauki prawidłowego chodzenia z kijkami, a po przygotowaniu przeprowadzenie trzech rajdów.

Uczestnicy wyznaczą też sześciu kilometrową trasę. Poprzez jej oznakowanie, oczyszczenie i wyrównanie. Trasa ta zostanie uroczyście „oddana” do użytku w październiku.

Ponadto uczestnicy zapoznają się z programem Endemondo. Jest to aplikacja na urządzenia mobilne. Napisana została z myślą o osobach uprawiających sport, które chcą mierzyć dystanse, czas treningów i porównywać swoje osiągnięcia z innymi użytkownikami smartfonów. Wystarczy wybrać rodzaj sportu, włączyć przysyłanie danych w komórce i po treningu uzyskamy wszystkie informacje łącznie z narysowaną na mapie trasą przemarszu.

Okres realizacji projektu to 01.05.2015r.- 30.10.2015r.

Na uczestników, którzy dotrqwają do końca i nauczą się poprawnie chodzić czekają nagrody.

Koordynatorem projektu jest Marta Słuchocka.

Fot. Przemysław Gramadzki

Zadanie realizowane w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie kierowana do mieszkańców województwa warmińsko- mazurskiego, działających w grupach nieformalnych, samopomocowych i młodych organizacji pozarządowych, realizujących inicjatywy oddalone służące działaniom na rzecz dobra wspólnego

Nordic walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Przypomina narciarstwo biegowe, tylko bez nart. Zastosowanie kijków sprawia, że trening jest skuteczniejszy niż zwykły marsz. Zaletą nordic walking jest również fakt, iż tę formę aktywności ruchowej uprawiać może każdy, niezależnie od płci i wieku. Zanim jednak zdecydujemy się na trening nordic walking, musimy się zapoznać z techniką chodzenia z kijkami. Właściwa technika nordic walking umożliwia połączenie pracy nóg z pracą rąk.

 

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53