Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

23lis2014

WĘGORZEWO KULISY 2

Za nami  nasze pierwsze potyczki teatralne. Konkurs odbył się w Mrągowie. Udział wzięło 7 zespołów z naszego województwa, Program  bardzo różnorodny. Dominowały scenariusze autorskie .Nasza „potyczka” z klasyką spotkała się z pochwałą jurorów. Wprawdzie nie zdobyliśmy   nagrody  .

Pracujmy dopiero od trzech miesięcy w nowym składzie  i pochwała jurora jest dla nas ogromną zachętę do szlifowania naszych umiejętności.

Postanowiłyśmy , ze za rok będzie  dużo ,dużo lepiej .

Bardzo żałujemy , że nie mogłyśmy obejrzeć innych zespołów( zobaczyłyśmy tylko jeden) .Musiałyśmy wrócić na czas do szkoły , bo busik  musiał odwieść , naszych kolegów do domu  ,ale za użyczenie go bardzo dziękujemy .

Przegląd, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Mrągowa i województwa, ma na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal; propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń. 

18. Przeglądzie Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal już za  7 listopada publiczność zobaczyła 6 przedstawień w wykonaniu dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z naszego województwa.

Przedstawienia zaprezentowanie na scenie CKiT oceniło jury, w skład którego weszli...

Agnieszka Michalska - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Współpracowała z Teatrami w Częstochowie, Radomiu i Olsztynie. Aktualnie współpracuje z Teatrami w   Warszawie: Polonią, Komedią i WARSawy.

Marta Andrzejczyk – aktorka Białego Teatru w Olsztynie, do 2011 także Teatru Kreatury z Gorzowa Wlkp., nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa, ma na swoim koncie wiele projektów muzyczno-literackich, przez pięć lat organizowała Teatralny Spichlerz w MOK w Olsztynie.


Sebastian Badurek – aktor, ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, występował w Teatrach w Rzeszowie i Olsztynie oraz w filmach. Obecnie pracuje nad autorskim filmem oraz prowadzi w CKiT Teatr Mańja.
Zespoły wyróżniające się poziomem artystycznym, szczególną, ciekawą interpretacją otrzymały nagrody rzeczowe, a najlepszy zespół dodatkowo nagrodę główną PTAKK 2014.

Przedstawiamy laureatów tegorocznego Przeglądu:

NAGRODA GŁÓWNA wraz ze statuetką PTAKK 2014  - Teatrzyk W KIESZENI oraz pani Marta Niedziółka z Węgorzewa za spektakl "Telewizor"

II NAGRODA - Teatr NIESKROMNY oraz pani Barbara Święcicka z Olsztyna za spektakl "Panny"

III NAGRODA - Teatr W KIESZENI oraz pani Marta Niedziółka z Węgorzewa za spektakl "Bardzo eksperymentalne coś".


Teatr KULISY II
              (Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach)  Lokomotywa Juliana Tuwima
              scenariusz i reżyseria – Krystyna Pilawska-Wiercińsk  dziecięcy 12’


  Teatr ŚWIATŁO I CIEŃ 
               (Gimnazjum nr 13 w Olsztynie) Pamiętniki Adama i Ewy wg Marka Twaina
               scenariusz, reżyseria - Krzysztof Legowicz młodzieżowy 25’

Pracownia teatralna GWIAZDA
               (Kętrzyńskie Centrum Kultury) Cyber Cyrano Istvan Tsanadi
               Instruktor i opiekun - Darian Wiesner scenariusz i reżyseria – zespół młodzieżowy 30

Więcej informacji:http://www.ckit.mragowo.pl/strona/przeglady-konkursy/ptakk.html

Autor: Kulisy 2