Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

3lip2013

WIDOK Z GÓRY NA MAZURY - I PIKNIK PARALOTNIARSKI W GMINIE STARE JUCHY

Już niebawem, bo 13.07.2013r. w Gminie Stare Juchy odbędzie się I Piknik Paralotniarski organizowany przez Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze z Jeziorowskich, jedyne stowarzyszenie w powiecie ełckim zajmujące się propagowaniem i organizacją sportów lotniczych.

Piknik odbędzie się w Skomacku Wielkim Osadzie, na działce nr 326/63, której właścicielem jest Pan Karol Kozłowski - Sołtys wsi. Impreza odbędzie się w ramach realizacji projektu: "Widok z góry na Mazury" - I Piknik Paralotniarski w Gminie Stare Juchy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" osi 4 "Leader" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD "Lider w EGO" w Olecku. W programie m.in. pokazy umiejętności paralotniarzy, pokazy statków powietrznych ultralekkich oraz modeli samolotów i przede wszystkim zawody powietrzne paralotniarzy. Gościem specjalnym będzie Pan Tomasz Kudaszewicz z Białegostoku – Paralotniowy Mistrz Świata. Osoby zainteresowane będą mogły polecieć paralotnią z instruktorem. Impreza będzie miała formę festynu rodzinnego, dlatego też dla najmłodszych nie zabraknie dmuchanego placu zabaw. Całość rozpocznie się o godz. 16:00, jednak paralotniarze będą trenować już w godzinach porannych, między 6:00 a 8:00 rano.

Aby dojechać z Ełku na miejsce imprezy najlepiej kierować się drogą na Woszczele i Grabnik, za Grabnikiem w lewo z drogi wojewódzkiej w kierunku Skomacka Wielkiego, po ok. 3 km, 300m przed wiaduktem kolejowym w lewo, dalej drogą żwirową ok. 500 metrów, razem jest to odległość ok. 14km. Miejsce pikniku można dokładnie obejrzeć na stronie internetowej Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego: http://www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl/index.php/piknik.

Autor: Agnieszka Łempicka