Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

15sty2018

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZNÓW U NAS ZAGRAŁA!

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starych Juchach już na nami. Po raz kolejny mieszkańcy naszej Gminy ukazali swoje Wielkie Serca i wspólnie uzbieraliśmy i dorzuciliśmy cegiełkę dla  WOŚP  o wartości 4864,97zł!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra cały rok, ale jak zwykłe w Niedzielę , drugiego tygodnia stycznia  jest Finał starań, zbiórek, aukcji, wydarzeń odbywających się w całej Polsce i nie tylko. W Starych Juchach już po raz trzeci mieszkańcy mogli bez wyjazdu do sąsiednich miast, wziąć udział w 26 Finale WOŚP i dorzucić swoją „cegiełkę” na cel, którym w 2018 roku jest WYRÓWNANIE SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW.

Na mieszkańców w dniu Finału prócz wolontariuszy kwestujący na ulicach Starych Juch czekało wiele atrakcji w B-CIiK takich jak : pokaz broni militarnej przez członków Jednostki Strzeleckiej z Ełku, wspólne pieczenie serduchowych pierników, zabawy animacyjne, pokaz zumby i wiele, wiele innych aktywnych form dla całych rodzin. Na zakończenie odbył się konkurs licytacyjny z nagrodami gdzie mieszkańcy i przybyli goście mogli wspomóc WOŚP, licytując dane przedmioty przekazane przez lokalną społeczność na ten cel. Podczas konkursu można było wylicytować różnego typu karnety, vouchery, sprzęty technologiczne czy też artykuły rękodzielnicze, artystyczne np. obrazy.

Warto nadmienić, iż w piątek poprzedzający dniem finału odbyła się loteria fantowa w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach. Na wzór lat ubiegłych Samorząd Szkolny w związku z 26 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez kilka dni zbierał różnego rodzaju rzeczy od uczniów, by później wszystkie je spisać, ponumerować, skategoryzować i przeprowadzić loterię fantową wśród uczniów i nauczycieli. W przeciągu kilku dni udało się im zebrać ponad 200 fantów w tym maskotki, książki, przybory szkolne, biżuterię, zabawki i wiele innych ciekawych rzeczy. Kwota jaką udało się uzbierać uczniom i nauczycielom to 615, 50 zł

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom naszej Gminy, którzy tak chętnie wsparli 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W szczególności podziękowania należą się wolontariuszom i osobom, którzy wsparli nas w działaniach, a także przekazali fanty na tegoroczny konkurs licytacyjny w B-CIiK mianowicie:

 

Wolontariusze:  Radosław Nowacki, Jerzy Pohlman, Marta Słuchocka, Wiktoria Słuchocka, Kacper Słuchocki, Aleksandra Czarniecka, Patrycja Osewska, Łukasz Ruchalski, Amelia Jezierska, Aleksandra Rejniak, Zuzanna Malinowska, Aleksandra Strzałkowska, Bartosz Gazowski, Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz",

Pracownicy B-CIik : Joanna Buczyńska, Beata Wasilewska, Karol Malinowski

Sponsorzy:  Andrzej Rejrat – Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Bocianim Gniazdem”,  Anna Łoniewska – Wypożyczalnia Sprzętu Sportowo – Rekreacyjnego, Bożena Antonowicz – Firma Euroasfalt, Elżbieta Bobrowska, Ełckie Centrum Kultury, Entuzjastki – grupa artystyczna B-CIiK,  Ewa Jurkowska – Kawało  - Wójt Gminy Stare Juchy, Ewa Moroz –Pierogarnia Babci Frani w Ełku ,  Ewa Pali, Ewa Ostrowska – Salon Ewa, Firma PIXEL, Grażyna Chrzanowska – Romejko,  Helena Brodowska,  Izabela Filiks,  Kamila Czarniecka – Delikatesy Centrum Stare Juchy , Karczma „Pietraszówka”,  Marcin Czajkowski, Natur House Ełk, Planet Cinema Ełk, Radosław Nowacki -  Firma Czarny Bocian, Restauracja DOS PATOS,  Świetlica Szkolna ZSS w Starych Juchach, Tadeusz Wielgat – Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Teresa Mrożek,  Wanda Hanusko.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

SIE MA!

 

Autor: Karol Malinowski