WIELKI DZIEŃ W SKOMACKU WIELKIM

22lip2007
Stare Chłopy ze Skomacka nie dali się Orłom ze Starych Juch!
Podziękowania mieszkańcowm składa Wójt E.Kawałko-Jurkowska
Podziękowania mieszkańcowm składa Wójt E.Kawałko-Jurkowska
Podziękowania mieszkańcowm składa Wójt E.Kawałko-JurkowskaWspaniały brzuch jednego z zawodników. Przed meczem
W sobotę po kilku miesiącach przygotowań otwarto boisko w Skomacku Wielkim.

Uroczystości odbywały się w dwóch miejscach: za remizą OSP i na nowym boisku.

Za remizą, na przygotowanej scenie Wójt Gminy Ewa Kawałko-Jurkowska dokonała otwarcia imprezy. Na scenę zaprosiła gości: władze powiatu i wiceprezydentów Ełku. Zaprosiła również najbardziej zasłużonych mieszkańców, którzy najwięcej pracowali na rzecz społeczności lokalnej i wręczyła im dyplomy. Całej uroczystości towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta z Ełku.

Po uroczystym otwarciu wszyscy przeszli na boisko. Pierwszy mecz rozegrały ze sobą drużyny: juniorów Orzzeł, ze Starych Juch i faworyt gospodarzy: Stare Chłopy ze Skomacka. Do końca nie wiedziano jak długo mecz ma trwać, niedowiarkowie proponowali po 10 minut. Ale ostatecznie ustalono, że rozegrane zostaną dwie połóowy po 20 minut!!!

Mecz niewątpliwie wpisze się na trwałe do historii miejscowości i gminy. był zażarty i o ostatecznym wyniku zdecydowały rzuty karne. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, druga 1:1. Pierwsze prowadzenie zdobyli zawodnicy Orła, w ostatniej minucie Stare Chłopy wyrównali. Zawodnicy uznali, że remis nikogo nie saysfakcjonuje. Zwycięzców wyłoniła już pierwsza seria rzutów karnych, która zakończyła się wynikiem 4:3 dla Starych Chłopów.

Niewątpliwie bohaterem meczu był bramkarz Starych Chłopów Zenon Warakomski. Popisyła się niezwykłymi paradami bohatersko broniąc bramki. Szkoda, że nie było na meczu obserwatorów z FIFA. Być może to on zostałby przyjęty do Liwerpoolu zamiast Dudka?

Po meczu wszyscy powrócili pod scenę i przeglądali się występom zespołów ludowych oraz pokazom walk bractwa rycerskiego z Ełku.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa, która przynajmniej dla niektórych trwała do rana.

Mieszkańcy, którzy najwięcej pomagali to: Danuta Radziszewska, Sylwester i Ryszard Zagraba, Marek i Jolanta Ejza, Krystyna Połubok, Jacek Napiórkowski, Państwo Krystyna i Józef Gazowscy, Andrzej Chmielewski, Dorota Górska, Helena i Henryk Balcer, Krzysztof i Halina Cybulscy.

Więcej zdjęć z uroczystości i meczu: http://stare-juchy.pl/fotografie/?v=16&i=4

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53