Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

3cze2013

WIELKI DZIEŃ DZIECKA

Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Sołtysami poszczególnych wsi  Dnia 01 czerwca 2013r.,zorganizował Międzynarodowy Dzień Dziecka  w większości wsi naszej Gminy:                                                                  

    W Kałtkach, Starych Krzywych, Orzechowie, Szczecinowie, Gorłówku.                                                              02 czerwca 2013r. w Grabniku oraz Grabniku Osadzie.  

W niektórych wsiach sołtysowie zorganizowali się i połączyli siły, by ten dzień minął dzieciom w naprawdę przyjemnej atmosferze, tak, by każde dziecko tego dnia było uśmiechnięte. I tak w miejscowości Gorłówko bawiły się też dzieci z Zawad Ełckich, w Starych Krzywych dzieci z Nowych Krzywych i Płowc a w Kałtkach dzieci z Panistrugi;      

          Gminny Ośrodek Kultury w większości tych miejscowości  przygotował gry i zabawy na świeżym powietrzu, hasłem przewodnim był Sportowy Dzień Dziecka w ramach  V Europejskiego Tygodnia Sportu.  Dzieci ścigały się w marchewkowej sztafecie, rzucały ziemniakiem do celu, skakały na skakankach lub w workach, grały w piłkę. A tam gdzie zabawy odbywały się w pomieszczeniu, robiły przysiady, pompki, skłony by przejechać z jednej sportowej krainy do kolejnej. W nagrodę za wysiłek włożony we wspólną zabawę wszystkie pociechy otrzymały słodycze od Wójta Gminy Stare Juchy Pani Ewy Jurkowskiej – Kawałko, lody dla ochłody od Dyrektora GOK Pani Marty Słuchockiej  oraz posiłek przygotowany przez sołtysów i rodziców.

Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom przeciąganie liny, a to dla tego, że do szranków stanęli z nimi dorośli, którym ani razu nie udało się pokonać drużyny dziecięcej.

Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za wszelką pomoc. Sponsorom  za wsparcie tego przedsięwzięcia:

Państwu Barbarze i Stanisławowi Eliaszuk, Pani Wandzie Hanusko, MLEKPOL Grajewo,  oraz sołtysom i rodzicom.

A wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Autor: Iwona Malinowska