Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

12kwi2008

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI BANKU ŚWIATOWEGO W STARYCH JUCHACH

Niecodziennych gości miał Urząd Gminy w piątek 11kwietnia.
W piątek w godzinach południowych z wizytą w Starych Juchach przebywali przedstawiciele Banku Światowego (The World Bank). Wśród nich był Pan Marc Woodward przedstawiciel Wydziału d/s Rozwoju Społecznego i Opieki Społecznej na Europę i Centralną Azję. Przedstawicielom banku towarzyszył Pan Jarosław Chołodecki Kierownik Zarządzający Programem Poakcesyjnego Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) w Ministerstwie Pacy i Polityki Społecznej.

Program PPWOW jest programem Banku Śwaitowgo realizowanym w 500 gminach w całej Polsce, który skierowany jest dla osób starszych, dzieci i młodzieży oraz rodzin. W programie tym gmina Stare Juchy otrzyma na najbliższe dwa lata 55 tysięcy euro na stworzenie kilku programów skierowanych dla wyżej wymienionych grup.

Przedstawiciela odwiedzili kilka gmin w Polsce, oceniając stan zaawansowania programu. Nasza gmina została wybrana ze względu na najdalej posunięte przygotowania. Odwiedzający wysoko ocenili stan przygotowań naszej gminy. Podczas prezentacji programu działań zapoznali się z przebiegiem warsztatów budowania Strategii Pomocy Społecznej i wnioskami, które należy uwzględnić podczas realizacji programu.

Autor: Jarosław Franczuk