Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

28lip2015

WOJEWÓDZKI KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

Dożynki to największe w roku święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone tuż po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu wszystkich plonów, stanowią centralny punkt roku, radosny obrzęd zakończenia żniw.

Tegoroczne Święto Plonów organizowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbędzie się 20 września na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Od zawsze podstawowym akcentem dożynek było składanie wieńca symbolizującego trud żniwiarzy. Nawiązując do tych wielopokoleniowych tradycji oraz popularyzacji najbardziej wartościowych i ciągle żywych tradycji regionalnych, Samorząd Województwa corocznie podczas Dożnek organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i zachęca do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Święta Plonów oraz do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.warminsko-mazurskie.ksow.pl.

Zgłoszenia należy kierować w nieprzekraczalnym terminie do 16 września 2015r. na adres organizatora: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn lub za pośrednictwem tel./fax /0-89/ 521 92 59. Osobą do kontaktu w sprawie konkursu jest Pani Izabela Zapadka, tel. /89/ 521 92 24, e-mail: i.zapadka@warmia.mazury.pl.

 

 

 

Autor: Agnieszka Łempicka