Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

13mar2018

WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA SOŁTYSA

W uroczystości Wojewódzkich Dni Sołtysa udział wzięłą delegacja z gminy Stare Juchy wraz z Wójt Gminy Ewą Jurkowską-Kawałko.

9 marca br. w hali Expo Mazury w Ostródzie odbyły się tegoroczne wojewódzkie obchody Samorządowego Dnia Sołtysa.
Na zaproszenie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina udział w uroczystości wzięło  11 sołtysów z naszej gminy wraz z wójtem gminy Panią Ewą Jurkowską – Kawałko.
Wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa zgromadziły 1500 sołtysów z naszego regionu. W uroczystościach oprócz sołtysów udział wzięli również wójtowie i parlamentarzyści.
Podczas spotkania zaproszeni goście wysłuchali wykładu Prof. dra hab. Stanisława Achremczyka nt. „ Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej  i regionalnej „. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie wyróżnień 100 sołtysom z naszego regionu. Z terenu naszej gminy na wniosek wójta wyróżnienie otrzymała Pani Justyna Bugieda – sołtys wsi Gorłówko.
Pani Justyna Bugieda jest sołtysem od trzech lat. We współpracy z Radnym Gminy Panem Pawłem Anulewiczem i mieszkańcami wsi  zrealizowała wiele projektów. Pobudowano: boisko, altanę, plac zabaw, pożarniczy tor przeszkód, mural przedstawiający wóz strażacki. Pozyskano pieniądze na remont starej zlewni na świetlicę wiejską. Część remontu wykonają mieszkańcy. Odbyły się: kurs pierwszej pomocy, bezpieczeństwa na drodze i kąpieliskach, zajęcia taneczne zumby, plastyczne, sportowe.
Przeprowadzono szkolenia młodzieży, dzieki czemu powstała młodzieżowa drużyna OSP. W bieżącym roku uroczyście obchodzono 70-lecie OSP Gorłówko. Wieś buduje swoją markę jako strażacka wieś tematyczna.
Całość uroczystości uprzyjemnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo".

Gminne obchody Dnia Sołtysa odbędą się 14.03.2018r.

Autor: Adrian Cybulski