Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

7lip2015

WÓJT GMINY SPOTKAŁA SIĘ Z NAJSTARSZYMI PARAMI MAŁŻEŃSKIMI

W czwartek 2 lipca 2015r. o godz. 1200 w Bibliotece Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy odbyła się zorganizowana przez lokalne władze uroczystość związana z Jubileuszem 60- i 65-lecia Pożycia Małżeńskiego. Zaproszonych zostało 5 par małżeńskich, które świętowały „Diamentowe i Żelazne Gody”.  A obchodzili je Państwo:

DIAMETOWE GODY – 60-lecie

P. Danuta i Eugeniusz Borowscy

P. Janina i Witold Karaś

P. Wiktoria i Szczepan Kochanowscy

P. Czesława i Wiktor Żegacz

ŻELAZNE GODY – 65-lecie

P. Genowefa i Tadeusz Stypułkowscy

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami ze strony władz samorządowych. Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko życzyła Jubilatom długich i pogodnych lat życia w zdrowiu, serdecznej opieki najbliższych oraz doczekania następnych jubileuszy.

Dostojni Jubilaci podziękowali sobie za dotychczas spędzone razem lata, a zapytani o receptę na długoletnie pożycie małżeńskie - najczęściej odpowiadali o nieprzemijającej miłości, stworzeniu układu partnerskiego, kompromisie i cierpliwości.  Wszystkie pary otrzymały kwiaty, listy gratulacyjne oraz upominki.

Po części oficjalnej wszystkie pary wraz z najbliższymi wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym przez gminę. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku. Uroczystość upłynęła w miłej, rodzinnej atmosferze.         Nie zabrakło także chwil wzruszeń.

Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną w wykonaniu dziecięcej grupy „SWEET STARS”.

Autor: Edyta Malinowska - Kierownik USC