Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

23paz2011

WOLONTARIUSZE NA SAFARI

KLUB PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI
W sobotę 22 października grupa młodzieży należąca do Klubu Przyjaciół Biblioteki zwiedziła Mazurskie Safari w miejscowości Okrągłe. Koszty wycieczki pokryło Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy i była ona nagrodą za pracę wolontariacką włożoną m.in. w organizację Dnia Dziecka czy II Kiermaszu Książki. Członkowie chętnie z nami współpracują, są bardzo aktywni i z tego względu postanowiliśmy wynagrodzić ich szczery zapał.
Wycieczka przebiegła w bardzo wesołej atmosferze. Mieliśmy okazję obejrzeć z bliska mnóstwo zwierząt m.in.: muflony, dziki, łanie, strusie, konie, tarpany, jelenie i wiele innych. Zwierzęta bez oporów podchodziły do samochodu na którym jechaliśmy, dawały się głaskać i karmić. Podczas całej wycieczki nie odstępowała nas bardzo ciekawska łania, aby nadążyć bez trudu przepłynęła nawet staw. Mieliśmy też niepowtarzalną okazję zobaczyć jak reaguje na atak lama, a mianowicie “opluwając przeciwnika”!!!
Mazurskie Safari położone jest na bardzo malowniczych terenach, wygląda przecudnie w szczególności w barwach jesieni i jest ono oddalone od Starych Juch tylko około 18 km. Na pewno wszyscy uczestnicy wycieczki zgodzą się ze mną, że warto polecać to miejsce wszystkim miłośnikom przyrody.
Uczestnicy klubu nie tylko wykonują pracę wolontariacką. Spotykamy się raz w tygodniu w bibliotece gminnej i spędzamy czas według uznania i pomysłów samych uczestników. W najbliższym czasie chcemy wykorzystać piękną pogodę i zaplanowaliśmy konkursy i ognisko.

JEŻELI MASZ OCHOTĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM W STOWARZYSZENIU NA RZECZ ROZWOJU GMINY STARE JUCHY SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

(zaiteresowanych zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie można zdeklarować swoje uczestnictwo)

Autor: Beata Klaus-Gramacka