Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

30kwi2014

WRÓBLIKOWIE MALI PRZYGOTOWANI NA ŚWIĘTA MAJOWE

Witajcie ! W ostatnią sobotę nasze zajęcia wyglądały zupełnie inaczej niż za zwyczaj. Na stole zjawiły się białe i czerwone arkusze  oraz pęk grubych listewek- przyniesionych  przez pana Zbyszka Sykutowskiego - kleje , nożyczki. Na początku spotkania p.Krysia zadała nam pytanie : czy wiemy co to  jest patriotyzm ? niestety nasza wiedza na ten właśnie temat była bardzo malutka. Dyskutowaliśmy około godziny i  teraz już wiedza jest o wiele większa. Po dyskusji zabraliśmy się za robotę. W ruch poszły nożyczki i klej.  Arkusze białe i czerwone przycinaliśmy do odpowiednich wymiarów, sklejaliśmy  i mocowaliśmy na listewkach. Spytacie się ,po co to wszystko? Otóż chcemy aby nasza wieś była biało-czerwona od chorągiewek wystawionych w naszych oknach z okazji Majowych Świąt.  Mamy nadzieję ,że od tego roku w ciągu następnych lat stanie się to takim samym zwyczajem ,jak ubieranie choinki    czy malowanie jajek.  pragniemy  aby za naszym przykładem poszły i inne wioski w naszej gminie.

 

 A teraz życzenia   :

 

 Wszystkim mieszkańcom naszej gminy ,życzymy radosnych i zdrowych  majowych Świąt !