Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

23wrz2010

"WSPÓLNY SPOSÓB NA NUDĘ"

PRZEZ 2 DNI BYŁA OTWARTA WYSTAWA PRAC WYKONANYCH PODCZAS WARSZTATÓW REALIZOWANYCH W RAMACH PPWOW
Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Towarzystwo Edukacyjno - Kulturalne “ Sobótka” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach w ramach realizacji projektu “ Wspólny sposób na nudę”.
Środki na realizację zadania zostały pozyskane przez Urząd Gminy w Starych Juchach z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Projekt realizowany był od 01.07.2010r., a warsztaty rozpoczęły się od 02 sierpnia 2010r. i trwały do 15 września 2010r.

Beneficjenci mieli do wyboru aż 4 rodzaje warsztatów :
Warsztaty malarskie prowadził Pan Andrzej Nosel (ukończył Rzemiosło Artystyczne, prowadził firmę artystyczną zajmującą się snycerstwem. Od 1972r. pracował jako muzyk w Ełckim Centrum Kultury, ukończył zawodową weryfikację muzyka I stopnia)
Warsztaty rzeźbiarskie prowadził Pan Andrzej Nosel
Warsztaty muzyczne prowadził Pan Andrzej Nosel oraz Pan Krzysztof Guzewicz(założyciel grupy bębniarskiej Art. Machina. Perkusjonista i współzałożyciel zespołu Tygiel Folk Banda. Perkusjonista w Miejskiej Orkiestrze Dentej. Wieloletni instruktor bębnów afrykańskich przy ECK Ełk)
Warsztaty fotograficzne prowadziła Pani Marlena Nosel (od trzech lat prowadzi galerię Sztuki w Ełku. Ukończyła kurs przygotowawczy do prowadzenia Galerii. Od 5 lat zajmuje się fotografią. Swoje prace wystawiała w galeriach internetowych, w Spółdzielczym Domu Kultury w Ełku)
Koordynatorem projektu był Michał Łebski

W ciągu sześciu tygodni po 2-3 godz. dziennie uczestnicy warsztatów mieli okazję wspólnie spędzić wolny czas.
Na spotkania przychodzili zarówno młodzi, dzieci, seniorzy, a także rodzinami.

Podczas warsztatów malarskich został wykonany Baner “Kolor ludzkiej skóry będzie miał niewiększe znaczenie niż kolor oczu”, który zawisł na scenie głównej podczas Przeglądu Kapel reggae JUCHY SOUNDSYSTEM 2010 28.08.2010r. na stadionie w Starych Juchach, na warsztatach muzycznych przygotowano jeden utwór muzyczny, który zaprezentowano również podczas przeglądu. Podczas spotkań na warsztatach rzeźbiarskich wykonano maski, które zostały użyte jako dekoracja sceny podczas przeglądu. 11 września, odbyła się dyskoteka dla młodzieży, a w dniach 21 -22 września 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach była otwarta wystawa prac wykonanych podczas warsztatów, rzeźbiarskich, malarskich i fotograficznych.


Autor: Marta Słuchocka