Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

10sie2015

WSPOMNIENIE Z VI FESTIWALU JUCHY SOUNDSYSTEM

25 lipca 2015 roku w Starych Juchach po raz szósty odbył się profilaktyczny festiwal Juchy Soundsystem „Zażywam Tylko Dźwięków”. Ten wyjątkowy twór łączący muzykę i dobrą zabawę z edukacją i profilaktyką powstał w roku 2010. Od ponad pięciu lat organizatorzy starają się łamać tematy Tabu oraz tworzyć obszar do szczerej rozmowy o narkotykach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą. Doskonałym dowodem na to, że tworzenie festiwalu profilaktycznego to dobre narzędzie rozwijacie kompetencje społeczne są młodzi ludzie zaangażowani w jego realizację oraz publiczność włączająca się bardzo aktywnie, w co roczne debaty. W tym roku tematem dyskusji były narkotyki, zakażenie wirusem HIV oraz dopalacze. Gośćmi specjalnymi tegorocznej dyskusji byli;

Pani Profesor Alicja Wiercińska – Drapało

Wojciech Tomczyński – Sieć Plus

Maciej Zarzycki oraz Marek Kula Stowarzyszenie Monar Szczecin, których idee to Zażywam Tylko Dźwięków oraz Reggae Bez Marihuany

Marcin Chałupka – Krytyka Polityczna

Magdalena Bartnik – Fundacja Redukcji Szkód

Monar Markot Ełk – Nikodem Kemicer

Dyrektor BCIiK Stare Juchy - Radek Nowacki

Festiwal to również obszar innowacyjnych przekazów profilaktycznych ubranych w formy sztuki. W tym roku były to teatry profilaktyczne przygotowywane przez dzieci i młodzież współpracujące z fundacją Human Lex Instytut w ramach Streetworkingu, filmy animowane tworzone przez fundację w Aresztach Śledczych oraz wystawy fotograficzne przygotowane przez młodzież.

Co roku na festiwalu występują ogólnopolskie gwiazdy muzyki reggae – Mesajah, Junior Stress, Tabu, Kacezet, Grizzlee, Tallib, to tylko niektórzy z wielu muzyków.  Impreza to również obszar dla młodych artystów, którzy walczą o główną nagrodę Festiwalu.

Twórcy Całego przedsięwzięcia zapewniają, że będą dbać o cykliczność i rozwój Juchy Soundsystem – Zażywam Tylko Dźwięków.

Festiwal współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w Ramach Programu Kultura – Interwencje 2015, Urzędu Marszałkowskiego woj. Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Ełckiego oraz Gminy Stare Juchy.

Autor: Michał Łebski