Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

14kwi2011

WYJAZDY INTEGRACYJNE

III SPOTKANIA- WYMIANA DOŚWIADCZEŃ
Zbliżamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, który co roku wypada 29 kwietnia. Wraz z tą datą w tym roku “dobiegnie” końca realizacja projektu “Taniec - Modlitwa duszy”. Od lutego 2011r. realizujemy zadanie spotykając się w każdy czwartek na warsztatach tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach. Instruktorka tańca - Patrycja Dąbrowska przygotowuje grupę do występu podczas tej uroczystości, która odbędzie się 28 kwietnia 2011r. w Sali widowiskowej GOK - u w Starych Juchach o godz. 17.00.
Intensywne ćwiczenia na czwartkowych spotkaniach integrują grupę i zachęcają do wspólnej pracy nad nową choreografią. Dzięki lustrom sala jest lepiej przystosowana do warsztatów tanecznych. Daje to grupie więcej pewności siebie i możliwość do samokontroli. Prowadząca tak ustawia grupę, aby każdy był widoczny i mógł dokładnie widzieć każdy krok Patrycji.

W ramach realizacji projektu odbyły się już 3 spotkania integracyjne. 24 marca 2011r. odwiedziliśmy Orzysz. Było to nasze pierwsze spotkanie z grupą taneczną z 15 Batalionu Saperów w Orzyszu. Pani Ewa Gumkowska - doświadczony choreograf - udzieliła kilka cennych rad.
W kwietniu odwiedziliśmy Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach. Spotkanie uzgodniła Pani Danuta Klimowicz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach i prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Edukacyjnego “Sobótka” z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach z Panią Aliną Skirucha. Instruktor Pani Justyna Koleśnik przyjęła nas bardzo serdecznie. Nasza młodzież, jako goście wystąpiła pierwsza. Zaraz potem podziwialiśmy występy grupy w Wydmin. Prowadząca przygotowała również kilka zabaw integracyjnych. To było nowe doświadczenie, które bardzo pomogło naszym tancerzom.

Następnego dnia 13 kwietnia 2011r. pojechaliśmy do Szkoły Artystycznej do Ełku. Spotkanie było możliwe dzięki uprzejmości Dyrektorce Szkoły Artystycznej Pani Anecie Zamojskiej.
W Sali tanecznej odbyły się warsztaty, które poprowadził instruktor tańca Pani Anna Sawicka.
Młodzież ze Starych Juchach ćwiczyła wspólnie z zawansowaną grupą taneczną z Ełku próbując dotrzymać im kroku. Nie wszystkim się to udało, ale wytrwałym należą się ogromne brawa. Pani Anna na zakończenie spotkania podała kilka wskazówek jak sobie radzić ze stwierdzeniem - “coś mi nie wychodzi”. Zdradziła swój "Złoty środek” na to - nie poddawać się i dawać z siebie wszystko, aby osiągnąć to, co się chce.

Anna Sawicka - Tancerz i choreograf. Choreograf-instruktor formacji dziecięcej. Zdobyła w-ce mistrzostwo świata w Formacjach Hip- hop w Niemczech 2010 (Word Champions Ships Off Street Styles). Instruktor zajęć w Szkole Artstycznej: Street Dance (10-13 lat) i (14+), Taniec dla dorosłych (15+), Hip-Hop (15+), Taniec nowoczesny (14+) , Jazz (15+).


Serdecznie podziękowania za współpracę dla:
Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach
15 Batalionu Saperów w Orzyszu
Szkoły Artystycznej w Ełku
oraz Powiatu Ełckiego

Projekt pt. “ Taniec- Modlitwa duszy” realizowany przez Towarzystwo Edukacyjno - Kulturalne “Sobótka” w ramach działania z grantu Powiatu Ełckiego na podstawie przyjęcia “Programu Współpracy samorządu powiatowego w Ełku z sektorem pozarządowym w zakresie działalności pożytku publicznego w roku 2011r.” Projekt został złożony jako priorytetowe działanie - wzbogacenie oferty spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży- zadania Oświata i wychowanie w terminie od 24.02.2011r. do 29.04.2011r.

Autor: Marta Słuchocka