Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

4wrz2014

WYSTAWA KOŃCZĄCA PROJEKT "NASZA GMINA KADREM MALOWANA"

Dziś odbyło się rozpoczęcie wystawy kończącej projekt „Gmina Kadrem Malowana”. W budynku Biblioteki Gminnej w Starych Juchach wystawione zostały prace uczestników projektu. Uroczyście wystawę otworzyła Dyrektor GOK-u Marta Słuchocka, prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Skomacka - Marcin Jan Czajkowski i Sekretarz Gminy Stare Juchy Jarosław Franczuk.

Na wystawie zgromadzili sie uczestnicy projektu z ZSS w Starych Juchach. Warsztaty Fotograficzne prowadzone przez Radka Nowackiego, Rzeźbiarskie prowadzone przez Andrzeja Nosela, Plastyczne prowadzone przez Iwonę Malinowską i Ceramiczne prowadzone przez Ewę Janecką trwały od 04.06.2014r do końca sierpnia 2014r. Prace z  tych warsztatów znalazły się w jednym miejscu, by stworzyć jeden obraz całej wykonanej pracy.

Oficjalna wystawa fotografii powstałych podczas projektu odbędzie się podczas otwarcia budynku BCIiK w Starych Juchach.

Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi Łebskiemu oraz Jarosławowi Pahl za wsparcie naszych działań projektowych. Mariuszowi Malinowskiemu za pomoc w przygotowaniu wystawy oraz Przemkowi Gromackiemu i Paulinie Słuchockiej za rozpoczęcie wystawy gra na bębnach.

Fot. Adrian Milewski

Organizator wystawy: Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Skomacka

Partnerzy: GOK Stare Juchy, ZSS Stare Juchy, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Zawad Ełckich „Mukszty”, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, Nieformalna Grupa JAMA oraz Radni i sołtysi.
Zadanie realizowane, jako zadanie publiczne kultura sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, turystyka i krajoznawstwo, promocja i organizacja wolontariatu w okresie 01.05.2014 do 30.09.2014r.

Autor: Iwona Malinowska