Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

19kwi2011

WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ

"KULISY 2" W GOK-u
ORATORIUM NA DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
W ostatnią sobotę 16 kwietnia 2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach odbyła się premiera w wykonaniu Grupy Teatralnej “Kulisy 2” pod kierownictwem instruktora Pani Krystyny Pilawskiej - Wiercińskiej. Grupa zaprezentowała na scenie “Oratorium na dzień zmartwychwstania Pańskiego”. Oprawę muzyczną podczas występu zapewnił nowy członek grupy Grzegorz Klimowicz. Podczas gdy reszta grupy grała sztukę przed widownią, muzyk wydobywał piękne melodie z instrumentu. Dźwięki gitary roznosiły się po całej Sali. Scenariusz, który przygotowała Pani K. Wiercińska został opracowany na podstawie poezji: ks. Twardowskiego, "Pieśni nad pieśniami" Z.Glogera, poezji ludowej oraz psalmów 91 i 96. Nad dopracowaniem szczegółów oprawy muzycznej czuwała Magdalena Sojka. Część pierwsza "Hossanna" to geneza Niedzieli Palmowej, jej historyczne i współczesne znaczenie. Część druga - "Alleluja, Alleluja" - to alegoria śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Młodzi artyści z "Kulis 2" z pełną świadomością tekstów przekazali swoje emocje związane z tym najważniejszym wydarzeniem w kościele katolickim. Psalmy "wykonane a capella" dopełniły ten pełen wyciszenia i powagi występ.Spektakl spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Te przedstawienie wprawiło widzów w Świąteczny nastrój.


Po występie na końcu Sali można był zakupić pisanki, kartki świąteczne oraz obrazy ręcznie haftowane wykonane przez Artystkę Ludową ze Szczecinowa Panią Stefanię Adasiewicz.
Na drugim stoisku Pani Joanna Buczyńska ze świetlicy w Starych Krzywych również sprzedawała kartki, ozdoby świąteczne oraz pisanki. W ich wykonaniu pomagały dzieci uczęszczające do świetlicy wiejskiej.

Grupa teatralna "KULISY 2"
oraz instruktor
składają wszystkim swoim fanom
Radosnych i Zdrowych Świąt !!!!!!!!!

inst. Krystyna Pilawska - Wiercińska

Autor: Marta Słuchocka