Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

10lip2011

WYSTĘP NIEFORMALNEJ GRUPY "DANCERS"

W PROSTKACH
Dziś 10 lipca 2011r. w Prostkach Nieformalna grupa “Dancers” wystąpiła na scenie podczas uroczystości Dni Prostek.

Ponieważ mamy okres wakacji, grupa wystąpiła w minimalnym składzie: Patrycja Dąbrowska - instruktor prowadzący, Marta Malinowska, Paulina Klapa oraz Maja Kawałko.

Maja dołączyła do grupy podczas wakacyjnego pobytu w Starych Juchach. W roku szkolnym młoda tancerka uczęszcza na zajęcia taneczne tańca nowoczesnego w Pałacu Kultury i Sztuki w Warszawie. Dzięki temu nauka nowego układu w tak krótkim czasie nie sprawiła żadnych trudności. Maja doskonali swoje umiejętności w Warszawie od prawie roku. Jak widać zamiłowanie do tańca nie pozwala tancerce odpoczywać nawet podczas wakacji. Dziewczęta dobrze się przygotowały i świetnie wypadły na scenie w Prostach.

Dni Prostek w Dniu Dzisiejszym rozpoczęły się o godz. 14.00 od przemarszu na boisko szkolne Wojsk Hetmana Gosiewskiego i Szwedów. O godzinie 14.20 rozpoczął się program artystyczny. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Szkoła Podstawowa z Prostek, a zaraz po nich wystąpiła grupa taneczna ze Starych Juch. Występ naszych dziewcząt bardzo podobał się publiczności, a Maja przed odjazdem musiała jeszcze rozdać parę autografów.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Ratkiewicz oraz Pani Alicji Szałaj za zaproszenie i miłą gościnę.

Dziękuję również Patrycji za przygotowanie grupy.

Autor: Marta Słuchocka