Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Turystyka

20cze2008

WYWIAD Z WÓJT W "ROZMAITOŚCIACH EŁCKICH"

W "Rozmaitościach Ełckich", 20.06. br. ukazał się wywiad z Wójt Gminy na temat przygotowań do sezonu turystycznego
- Jak gmina przygotowuje się do sezonu letniego?
Osoby przyjeżdżające na dworzec PKP zobaczą odnowioną lokomotywę OL-49, która od kilku lat niszczała na torach obok dworca i przejdą do centrum miejscowości nowym chodnikiem. W samym centrum uruchomimy publiczny dostęp do Internetu. W parku możliwe będzie skorzystanie z tak zwanego HOT-SPOTA. Będą mogły z niego korzystać posiadacze komputerów przenośnych i laptopów. Niedaleko będzie stąd też do Gminnego Centrum Informacji, w którym również można będzie skorzystać z Internetu i uzyskać informację turystyczną.

- Czy planowane są imprezy dla mieszkańców i turystów?
Na pewno najważniejszą imprezą wakacji będzie organizowany po raz drugi Piknik Jaćwieski. Odbędzie się on 2 i 3 sierpnia, a więc dwa dni. W jego trakcie organizowane będą pokazy walk rycerskich, proces o czary i oczywiście nocny atak na gród jaćwieski. Imprezie towarzyszyć będą liczne kramy, wystawy i prezentacja ofert różnych firm. W bieżącym roku w tych samych dniach, tzn. 2 i 3 sierpnia z programu unijnego Rybołówstwo i przetwórstwo ryb przeprowadzimy kampanię promocyjną ryb i produktów rybnych pod nazwą JEDZ RYBY BĄDŹ MĄDRY, podczas której uczestnicy dowiedzą się o walorach zdrowotnych jedzenia produktów z ryb. Do konsumpcji przeznaczymy blisko tonę ryb, przetworów i 2000 porcji zupy rybnej. Gminny Ośrodek Kultury zorganizuje wiele innych festynów i imprez zarówno w Starych Juchach, jak i np. w Skomacku Wielkim.

- A oferta firm turystycznych?
Zmienił się właściciel campingu przy plaży, cieszy nas to, gdyż firma ma ambitne plany rozwojowe. Pojawił się inwestor w Kaltkach w byłym ośrodku kolonijnym, ale w ofercie pojawi się w następnych latach. Biorąc pod uwagę atrakcyjność Gminy, brakuje nam w niej całorocznych miejsc wypoczynku. Poszukujemy inwestora na inne atrakcyjne miejsca w celu stworzenia nowej oferty wykorzystującej jeziora do żeglarstwa i kajakarstwa. Więcej o lokalnej ofercie turystycznej można dowiedzieć się z Internetu z naszej strony internetowej www.stare-juchy.pl

Autor: Jarosław Franczuk