Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

7sty2015

Z pamiętnika starojuskiego urzędnika…

Czwartek 18.12.2014r. pozostanie pamiętnym dniem w naszym urzędniczym życiu. W godzinach popołudniowych odbył się bowiem warsztat w Bibliotece Gminnej, w ramach którego nasza wesoła grupa wzięła udział w drużynowej grze biznesowej, w której zwycięska drużyna miała otrzymać cenne nagrody. Zgłosiliśmy się więc, ja, Szef, Aga, Edyta, Krystian i Paweł, albowiem cennych nagród nigdy dość. Konkurencja była duża, zgłosiła się również „grupa trzymająca władzę”, czyli drużyna radnych i sołtysów, strażacy z OSP Stare Juchy, nauczyciele z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Gorła i Szczecinowa. Wszyscy mieli apetyt na zwycięstwo.

 

Prowadzący Norbert wyjaśnił zasady gry i przystąpiliśmy do dzieła. Wszyscy pracowali w pocie czoła, a chodziło o to, żeby prowadząc firmę produkującą wyroby rękodzielnicze, wykorzystać pewne narzędzia marketingowe, które generują określone koszty i wzrost sprzedaży, w celu osiągnięcia jak największego dochodu. Emocje były tak duże, że wypieki na twarzy i nerwowe nasłuchiwanie, kto ma więcej. Koniec końców zakończyliśmy zadanie jako pierwsi z maksymalnym wynikiem, ale nauczyciele deptali nam po piętach i osiągnęli ten sam wynik. Norbert ogłosił zatem dogrywkę. W dogrywce drużyny musiały wybrać jedno narzędzie i zaprezentować, jak ono zostanie wykorzystane w sposób merytoryczny i humorystyczny. Pozostali uczestnicy gry głosowali na drużynę, która ich zdaniem miała lepszy pomysł. Nasza koncepcja została przyjęta z entuzjazmem, ale nauczyciele byli lepsi. Inscenizacja, wierszyk, mają talent koledzy z ZSS Stare Juchy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, choć w sercu żal… Może następnym razem się uda. Rekompensatą tej oczywistej straty była jednak sympatyczna atmosfera i serwis cateringowy, o który zadbali organizatorzy.

Wszystkim gratujemy wyników i dziękujemy za miłe spotkanie.            

Projekt pt. „Kawiarenka Obywatelska – kształtowanie społeczeństwa partycypacyjnego” jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy i Gminy Stare Juchy. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

                                                                                 

Autor: Agnieszka Łempicka