Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Turystyka

5mar2009

ZAGŁOSUJ NA JEZIORA MAZURSKIE W KONKURSIE NA 7 CUDÓW ŚWIATA!!!

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Puszcza Białowieska znalazły się wśród 261 kandydatów na nowe Siedem Cudów Natury. Konkurs ogłosiła Fundacja New 7 Wonders. Zasady na stronie: http://jeziora.warmia.mazury.pl/

Jeziora.warmia.mazury.pl - to adres nowego serwisu internetowego, który ruszył 11 lutego 2009 roku, mający na celu promować Wielkie Jeziora Mazurskie oraz zaprosić do głosowania w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury.

- Otworzyła się przed nami niespotykana jak dotąd okazja do pokazania Europie i całemu światu, jak wielkim skarbem jest kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Promocja mazurskich jezior, to więc nie tylko promocja naszego województwa, ale i kraju w świecie - mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Jako Marszałek Województwa oraz Przewodniczący Oficjalnego Komitetu Wsparcia kandydatury Wielkich Jezior Mazurskich, a także jako jeden z mieszkańców Warmii i Mazur zapraszam Państwa do poparcia naszych jezior w internetowym głosowaniu - mówi Jacek Protas.

- Zabezpieczyliśmy już 50 tys. złotych na działania promocyjne i nieustannie trwają prace nad wyborem najwłaściwszej drogi promocji jezior w mediach regionalnych i ogólnopolskich. Chcemy dotrzeć również do rozproszonej po świecie Polonii, aby namówić ją do propagowania akcji w swoich środowiskach - dodaje marszałek Jacek Protas.

Lista światowych cudów natury to projekt szwajcarskiej fundacji "New7Wonders". Założył ją podróżnik Bernard Weber, który w przeszłości był m.in. asystentem legendarnego włoskiego reżysera Federico Felliniego. Fundacja dąży do zachowania światowego dziedzictwa kulturowego.

Wielkie Jeziora Mazurskie walczą o prestiżowy tytuł Siódmego Cudu Natury w kategorii: krajobrazy i formacje polodowcowe (grupa A). Puszcza Białowieska jako wspólna kandydatura Polski i Białorusi - startuje w kategorii: lasy, parki narodowe, rezerwaty (grupa E).
Dzięki stronie jeziora.warmia.mazury.pl można prześledzić zasady głosowania w języku polskim oraz bezpośrednio wejść w panel głosowania na stronie organizatorów akcji.

Na nowej stronie umieszczone są już m. in. banery do pobrania, aby umieścić je na stronach instytucji i osób prywatnych. Wkrótce umieszczane będą także relacje z promocji konkursu w gminach i powiatach regionu oraz w innych częściach kraju.

Głosować można do 7 lipca 2009 r. Po zakończeniu głosowania zostanie wyłoniona lista 77 cudów, z której eksperci pod przewodnictwem Federico Mayora, byłego dyrektora generalnego UNESCO, wybierze 21 kandydatów. Finałowa lista zostanie ogłoszona 21 lipca 2009r. Następnie z finałowej listy internauci, przez kolejne 2 lata, znów będą mogli głosować na swoich faworytów, a w 2011 roku władze fundacji "New7Wonders" ogłoszą listę 7 Cudów Natury.

Jeziora.warmia.mazury.pl - to adres nowego serwisu internetowego, który ruszył 11 lutego 2009 roku, mający na celu promować Wielkie Jeziora Mazurskie oraz zaprosić do głosowania w konkursie na Nowe 7 Cudów Natury. - Otworzyła się przed nami...

(ze strony wrota.warmia.mazury.pl )

Autor: Jarosław Franczuk