Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

19paz2010

ZAKOŃCZONO MODERNIZACJĘ PLAŻY W ZAWADACH EŁCKICH

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół wsi Zawady Ełckie ,,Mukszty'' zakończyło projekt pt. ,,PLAŻA WIEJSKA W KAŻDEJ GMINIE POWIATU EŁCKIEGO''

Celem projektu była modernizacja istniejącej plaży we wsi Zawady Ełckie. Dzięki dofinansowaniu przez STAROSTWO POWIATOWE W EŁKU (15 000 zł) przygotowano tablicę informacyjną, zainstalowano apteczkę pierwszej pomocy, boje ostrzegawcze i koło ratunkowe. Został odnowiony pomost. Zamontowano ławeczki do wypoczynku, posadzono krzewy ozdobne, ustawiono także kosze na odpady. W okresie letnim wypożyczona była kabina sanitarna. W ramach przyznanych środków urządzono również boisko do piłki plażowej, zakupiono sprzęt nagłaśniający, który będzie wykorzystywany do imprez plenerowych organizowanych w okresie letnim.

Zostali także zaproszeni płetwonurkowie z klubu SUBMARINER, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Zapoznali mieszkańców ze sprzętem niezbędnym do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20.932 zł.

Plaża wiejska w Zawadach Ełckich stanowi swoistą wizytówkę wsi, jest jedną z główniejszych atrakcji turystycznych .

Dzięki wsparciu przez STAROSTWO POWIATOWE w EŁKU wieś jeszcze bardziej wypiękniała. Warto przypomnieć, iż Zawady Ełckie brały udział w konkursach na najładniejszą wieś. W POWIECIE zajęły 1 m-ce, a w całym WOJEWÓDZTWIE 3 m-ce z pośród 51 wsi. W nagrodę za prace włożone na rzecz wsi mieszkańcy otrzymali z rąk STAROSTY kosiarkę spalinową i podkaszarkę do trawy, a ZWIĄZEK GMIN WARMINSKO -MAZURSKICH przekazał czek o wartości 9000 zł. Zadanie promocyjne PLAŻA WIEJSKA W KAŻDEJ GMINIE POWIATU EŁCKIEGO jest jednym z wielu projektów współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Ełku. W dalszym ciągu będziemy podejmować działania służące aktywizacji wsi.

Urządzenie plaży i wygrane konkursy jeszcze bardziej zintegrowały mieszkańców, oraz podniosły walory turystyczne wsi.

Mamy nadzieję ,że plaża będzie długo służyła mieszkańcom i gościom odwiedzającym naszą wieś.

Zarząd Stowarzyszenia "MUKSZTY"

Autor: Anna Balandowska