Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

23kwi2009

ZAKTYWIZOWANI AKTYWIŚCI

Dziennikarze amatorzy w Starych Juchach
W lutym 2009 roku p. Beata Sawko zgłosiła uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach do programu @ktywista organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

@ktywista to program, dzięki któremu uczniowie mogą nauczyć się, jak skutecznie i efektywnie zdobywać ważne dla obywateli informacje oraz jak je przetwarzać i rozpowszechniać. To program, który uczy obserwować, myśleć o tym, co się widzi i formułować własne zdanie na ten temat.

Spośród uczniów gimnazjum wybranych zostało 8 osób, które w dniach 28-29 marca 2009r. uczestniczyły w szkoleniu w Ełku. Są one liderami grup zadaniowych, które będą zdobywały informacje na temat wybranego przez nich problemu występującego w naszej lokalnej społeczności. Uczniowie zrealizują swoje zadania, pracując metodą projektu uczniowskiego. Efekty swojej pracy zaprezentują szerszej publiczności - klasie, szkole, rodzicom, mieszkańcom swojej miejscowości, uczestnikom społeczności internetowej. Program zakończy się piknikiem obywatelskim (styczeń - marzec 2010 r.), na którym Aktywiści zaprezentują wyniki swojej pracy oraz nastąpi ostateczne podsumowanie programu. O etapach naszej pracy i rezultatach będziemy informowali na bieżąco.

Autor: Beata Sawko