Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

8sie2012

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE "SPORTOWE LATO"

GMINNY OŚRODEK KULTURY
Już jutro w czwartek 09.08.2012r. o godz. 17.00 zapraszamy chętną młodzież na sportowe “eliminacje” do trzech turniejów sportowych. Jutro będzie można popróbować swoich sił w grze w Darta /Lotki/, w Piłkarzyki, oraz w tenisa stołowego. Chętni mogą już się przygotowywać do Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego gry w debla, do Mistrzostw gry w piłkarzyki oraz do Turnieju Gry w DARTA. Te trzy turnieje odbędą się w przyszłym tygodniu w piątek o godz. 15.00. Kolejność rozpoczynanych Turnieji zależy od liczby zgłoszonych drużyn.


“SPORTOWE LATO”, projekt mający na celu promocję aktywności ruchowej wśród dzieci i ich rodzin to działania, które koordynuje Starszy Bibliotekarz Pani Beata Klaus - Gramacka.


Piłkarzyki oraz stół do Tenisa Stołowego, trampolina i puchary zostały zakupione w ramach projektu “SPORTOWE LATO”
Środki na realizację tego zadania pozyskało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w ramach Grantów Powiatu Ełckiego 2012 i Gminy Stare Juchy.


Zasady Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego gra podwójna- DEBEL
1. Mecz rozgrywany do 2 wygranych setów
2. Set rozgrywany do 11 pkt, przy remisie 10:10 gra toczy się do przewagi dwupunktowej
3. Zmiana serwu co 2 pkt, przy grze na “przewagę” co 1 pkt
4. Serw wykonywany po przekątnej
5. Odbicia w drużynie na zmianę, raz jeden raz drugi zawodnik
6. Drużyna składa się z dwóch członków z rodziny np. ( tata i syn, tata i córka, tata i mama, mama i syn it.d)

Regulamin Turniej Piłkarzyków
Drużyny składają się z dwóch osób /nie muszą to być osoby spokrewnione/
1. Mecz rozpoczyna się od rzutu monetą. Zwycięzca losowania wybiera stronę gry.
2. Drużyna serwująca musi głośno i wyraźnie zapytać przeciwników czy są gotowi do rozpoczęcia gry. Piłkę można wprowadzić w ruch dopiero po zgłoszeniu gotowości przez przeciwników lub po upływie 10 sekund od zapytania o gotowość, jeżeli odpowiedź nie została udzielona.
3. Zaleca się, aby w czasie turniejów mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, każdy set do ósmej strzelonej przez jedną z drużyn bramki.
4. Nieuzasadnione poruszanie stołem, uderzanie w drążki lub ich wyginanie nie jest dozwolone.
5. Stołem wolno poruszać tylko, jeżeli piłka zatrzyma się koło bramkarza. Upoważniona do ruszania stołem jest tylko osoba kontrolująca danego bramkarza.
6. Punkt jest zdobyty przez drużynę, jeżeli piłka wpadnie do bramki przeciwnika.
7. Jeżeli piłka wpadnie i wypadnie z bramki, bramka zostaje uznana.
8. Przed rozpoczęciem każdego seta drużyna ma obowiązek wyzerować licznik bramek znajdujący się na stole. Drużyna, która zdobyła punkt, ma obowiązek zaznaczyć go na liczniku.
9. Jeżeli przeciwnik jest w posiadaniu piłki, zabronione jest uderzanie w bandę. W szczególności zabronione jest szybkie, regularne uderzanie w jedną lub naprzemiennie w obie bandy, także wówczas, gdy przeciwnik nie jest w posiadaniu piłki.
10. Obrót piłkarzyka o więcej niż 360 stopni przed lub po uderzeniu w piłkę jest zabroniony.
11. Bramka zdobyta z naruszeniem przepisu 10. nie jest uznawana.
12. Jeżeli na skutek poruszania stołem przez przeciwników drużyna traci piłkę, piłka musi być jej zwrócona do linii, z której ją straciła.
13. Drążki mogą być dotykane wyłącznie rękoma.
14. Na stole nie wolno kłaść żadnych przedmiotów.
15. Zabronione jest rozpraszanie przeciwników w jakikolwiek sposób. Zabronione jest uderzanie drążkami lub piłkarzykami w elementy stołu w celu wywołania hałasu rozpraszającego przeciwnika
Zasady GRY w DARTA
Ogólnie rzecz ujmując gra polega na rzucaniu lotkami do specjalnie utworzonej tarczy z wieloma polami, za każdy rzut gracz otrzymuje określoną liczbę punktów (w zależności w jakie pole na tarczy trafił). A zwycięża ta osoba która uzbiera dokładnie określoną liczbę punktów (nie mniej, ani więcej).
Tablica do Dart'a składa się z dwudziestu pól (trójkątów) odpowiednio ponumerowanych (od 1 do 20). Okręgi biegnące promieniowo od zewnętrznej części tablicy do jej środka dzielą każde pole na wartości pojedyncze, podwójne oraz potrójne.

Autor: Marta Słuchocka