Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

15maj2013

ZAPRASZAMY NA FILM „ROGALIK”

W piątek w GOK-u o godz. 17.00 można będzie obejrzeć film „Rogalik” oraz spotkać się z reżyserem Pawłem Ziemilskim

Przemieszczając się wśród ludzi i przedmiotów, poznajemy świat zwykle spychany na margines jako nieatrakcyjny. Podróż ta ma w sobie coś z sennej wizji. Kim są ci ludzie obserwowani jak w wielkim akwarium? I jaka jest nasza pozycja wobec nich? – tak o swoim najnowszym filmie „Rogalik” mówi reżyser Paweł Ziemilski.

 
Co ciekawego znalazł młody reżyser w tak odległej wsi Rogalik? Co zafascynowało Go w ludziach, że przyjechał tam po raz drugi i nakręcił film, który wzbudza zainteresowanie na pokazach i festiwalach.
 
Pan Paweł Ziemilski zaprasza mieszkańców na spotkanie, gdyż myśli o realizacji filmu o migracji mieszkańców Starych Juch do Islandii. Interesują Go losy przebywających tam ludzi i rodzin. Interesują Go relacje tych, którzy wrócili i powody powrotu.
 
Zapraszam na niecodzienne spotkanie w GOK-u w Starych Juchach.
W przeddzień film będzie wyświetlany w Muzeum Historycznym Ełk o godz. 18.00
 
 
 
Paweł Ziemilski jest obecnie studentem 5 roku reżyserii w PWSFiT w Łodzi. Ukończył  również socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Ziemilski jest autorem kilku filmów krótkometrażowych nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych („Szwedzka robota”, „Listopad”, „Ja nic nie chcę” „Rogalik”). Swój czas dzieli między reżyserowanie filmów, pracę nad dyplomem magisterskim w szkole filmowej, a realizowanie filmowych projektów społecznych dla różnych środowisk zmargilizowanych.  Wiele z jego filmów dokumentalnych dotyczy miejsc i ludzi, których dane mu było poznać przy okazji tych projektów.
 
 
 
 
 
FILMOGRAFIA
 
”Listopad”  - 2007 – PWSFTViT
 
”Portier” - 2008 - Studio INDEKS
 
“Ja nic nie chcę”- 2008  - WRITV US
 
”Szwedzka robota”   - 2011 – PWSFTViT
 
„Rogalik” - 2012  - PWSFTViT