Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

21wrz2017

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII DO BIBLIOTEKI

Leśni Dziadkowie - to nieformalna grupa fotograficzna mieszkańców Starych Juch. Zdjęcia, jakie można obejrzeć na wystawie, zarówno makro jak i mikrofotogrfieczne zadziwić mogą bogactwem otaczającej nas przyrody.
Grupę Leśnych Dziadków tworzą sympatycy fotografii, natury, zwierzyny: Arkadiusz Krajewski, Cezary Kowalewski, Dominik Kowalewski. Potrafią oni z ukrycia, zakamuflowani w czatowniach i  specjalnych ubiorach, z aparatem w dłoni spędzić kilka, a nawet kilkanaście godzin, by uchwycić piękno dzikiej natury.

„Leśne Dziadki” realizując projekt „Bezkrwawe Łowy – Leśne Dziadki na tropie przyrody” sfinansowany z programu Działaj Lokalnie od maja tego roku spotykali się z mieszkańcami opowiadali o swoich działaniach, razem z mieszkańcami zbudowali czatownię służącą jako bezpieczne, zakamuflowane miejsce, w którym można się skryć i obserwować dziką zwierzynę. Przeprowadzili cykl spacerów fotograficznych, których zwieńczeniem było stworzenie tejże wystawy w sobotę, 16 września w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy.
Na portalu społecznościowym takim jak Facbook przy tworzeniu wydarzenia istnieje opcja zaznaczenia „przyjazne dzieciom” i to spotkanie takie było. W sobotnie po południe do Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy przyszły całe rodziny od dzieci po seniorów, po to by móc zobaczyć zdjęcia i posłuchać opowieści „Leśnych Dziadków”.
Sobotni wernisaż był również spotkaniem edukacyjnym. Autorzy zdjęć podczas wyświetlania na dużym ekranie każdego zdjęcia, które umieścili na wystawie, prócz opowieści dotyczących powstania danej fotografii, opowiadali dużo również o gatunkach zwierzyn, o ich zwyczajach, pochodzeniu.

Zdjęcia do środy będzie można oglądać w Bibliotece w Starych Juchach, później wystawa powędruje do Centrum Kultury Gminy Ełk w Stradunach oraz do Ełckiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Realizator projektu: Nieformalna grupa "Leśne Dziadki" przy Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

Koordynator projektu: Cezary Kowalewski

Dofinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych Stopa, ze środków PAFW, powiatu ełckiego, gminy Ełk, gminy Stare Juchy, gminy Prostki, gminy Kalinowo i firmy ALU MiX Firma Inwestycji Budowlanych.

Autor: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Stare Juchy