Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

12cze2007

ZAPROSZENIE DO SYPITEK NA FESTYN JADŁA PRZYGRANICZA

Stowarzyszenie LGD ,,Lider w EGO” zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia urokliwej miejscowości Sypitki (gmina Kalinowo), gdzie 17 czerwca 2007 r. (niedziela) odbędzie się „Festyn na Szlaku Jadła Przygranicza w Krainie Ogrodów Wyobraźni”.
Jest to impreza otwarta dla wszystkich osób wrażliwych na piękno przyrody, lubiących dobrą zabawę i mających dobry smak - smak kulinarny. Powiat Ełcki jest miejscem o wysublimowanym smaku. Od 4 lat ukazuje się “od kuchni” prowadząc coroczne konkurs Jadła Mazurskiego, dlatego dzień 17 czerwca br. będzie doskonałą okazją do tradycyjnego już spotkania się z dobrymi Mazurskimi potrawami i nie tylko. W ramach Festynu, obok licznych atrakcji tj.: wyścig drezyn, przegląd teatrzyków kukiełkowych, kapel weselnych, pokazu żonglerów ognia, licznych konkursów “dla małych i dużych” będzie także wspomniany Konkurs Jadła Mazurskiego. Uczestnicy konkursu - gospodarstwa agroturystyczne z terenu EGO zaprezentują klasyczne potrawy kuchni mazurskiej, których każdy zainteresowany będzie miał szansę spróbować lub kupić, ale przede wszystkich odkryć ich tajemną recepturę. Do magicznego miejsca dowiezie nas Zabytkowa Ełcka Kolej Wąskotorowa, która tylko tego dnia pasażerom swojego pokładu przygotowała liczne niespodzianki. To wszystko z myślą o mieszkańcach Subregionu EGO (powiatu ełckiego, gołdapskiego oraz oleckiego) dnia 17 czerwca 2007 r. w turystycznej wiosce powiatu ełckiego - Sypitkach. Warto wsiąść do kolejki, aby przekonać się o magii “wycieczki pod parą” na Szlaku Jadła Przygranicza w Krainie Ogrodów Wyobraźni. .

Program Festynu na Szlaku Jadła Przygranicza w Krainie Ogrodów Wyobraźni:
17 czerwca 2007 r. (niedziela) - Sypitki

11. 00 - zbiórka chętnych do przejazdu kolejką wąskotorową na peronie EKW

11. 05 - “para do pary“ zabawa dla uczestników wyprawy

11. 15 - odjazd pierwszego składu EKW

11. 30 - odjazd drugiego składu EKW

12. 00 - przyjazd do Sypitek (powiat ełcki, gmina Kalinowo)

12. 30 - 13. 00 - wyścig drezyn

12.00 - 14. 00 przegląd teatrzyków kukiełkowych

13. 00 - otwarcie wystawy zdjęć pt. “Skarby Mazur“

14. 00 Bajka ...dla dzieci i nie tylko

14. 00 - 15. 00 - start Konkursu Jadła Mazurskiego

15. 30 - Konkurs Jadła Mazurskiego: degustacja oraz zakup potraw Jadła Mazurskiego

15. 30 - Pokaz sztuki kulinarnej - gotuje się

16. 00 - 18. 30 - Przegląd Kapel weselnych

18. 30 - Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów, losowanie nagród oraz ich wręczenie

19. 30 - odjazd pierwszego składu Ełckiej Kolei Wąskotorowej wraz z pokazem żonglerów ognia

20. 00 - odjazd drugiego składu Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Festyn organizowany jest przez Stowarzyszenie LGD ,,Lider w EGO” w ramach realizacji Projektu “Lider w EGO - aktywizacja społeczności lokalnej na obszarach wiejskich w EGO” jest realizowany przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego “Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 - 2006” działania “Pilotażowy Program LEADER+”, Schemat II.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festynie
Stowarzyszenie LGD LIDER W EGO


Autor: Jarosław Franczuk