Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

19wrz2010

ZAWADY EŁCKIE TRZECIE W WOJEWÓDZTWIE

Zawady Ełckie zajęły trzecie miejsce w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”. Konkurs odbywał się pod patronatem: Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
W Lidzbarku Warmińskim odbyły sie X Dożynki Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Program dożynek przedstawiał się następująco:
Uroczysta msza święta w Kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim o godz. 12.oo, po czym korowód udał się do Amfiteatru, znanego z telewizyjnych mazurskich spotkań z humorem, znajdującego się pod murami zamku krzyżackiego.
Obrzęd dożynkowy zaprezentowały zespoły: ORNECIANIE i RESZELANIE, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek przez Starostę Lidzzbarskiego i Marszałka województwa.
Dożynki to święto plonów połączne z podziękowaniem za trud rolnika , zostały więc wręczone odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa”.
Na następny punkt programu przyjechała liczna, kilkunastoosobowa delegacja ze wsi Zawady Ełckie, gdyż zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego “Czysta i Piękna Zagroda - Estetyczna Wieś’ 2010”.
Zawady Ełckie zajęły trzecie miejsce w województwie!!! To kolejny sukces mieszkańców, gdyż w poprzednich edycjach Zawady zajmowały już czołowe miejscca - były najlepsze w województwie!!! Tym razem po dłuższej przrwie wieś przystąpiła do konkursu, który okazał się sukcesem.

Wieś jako jedyna z naszej gminy zgłosiła się w maju do konkursu. Zaraz po zgłoszeniu odwiedziła ją komisja konkursowa i dokonała pierwszej oceny. W wrześniu przybyła po raz drugi. Najważniejsze okazało się to, co zmieniło się w międzyczasie, jak poprawił się wizerunek wsi.

Warto podziękować mieszkańcom i przyjacioółom wsi za zaangażowanie, przygotowanie wsi do konkursu.

Autor: Jarosław Franczuk