Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

25cze2015

ZDOBYWCY GWIAZDY SZERYFA

W zabawie uczestniczyło ok. 170 osób! Tańce w stylu country wykonał szkolny zespół  "Taneczny krąg".
 

W dniu 23.06.2015r. w ZSS w Starych Juchach odbyło się kolejne, już dwunaste, spotkanie integracyjne uczniów Szkoły Podstawowej ze Starych Juch z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Ełku.

    Cykl tego rodzaju spotkań jest jedną z form realizacji autorskiego programu wychowawczego na rzecz osób niepełnosprawnych „Tacy sami”, wdrażanego przez szkołę.

     Realizacja tego programu umożliwia budowanie pozytywnych relacji między dziećmi zdrowymi a niepełnosprawnymi.

Uczniowie mają okazję poprzez bezpośredni kontakt poznać problemy osób niepełnosprawnych uczą się tolerancji i wrażliwości na potrzeby innych, a dla dzieci ze specjalnego ośrodka jest to jedna z nielicznych możliwości doznawania pozytywnych emocji w otoczeniu życzliwych im osób.

  Spotkanie przybrał tym razem formę zabawy o charakterze westernowym. Pojawiły się więc akcenty rodem z dzikiego zachodu. Duża doza muzyki country wprowadziła wszystkich w nastrój kowbojskiej zabawy. Każdy z uczestników miał za zadanie pokonać szereg trudnych i niebezpiecznych zadań, które doprowadzić go miały do nagrody w postaci gwiazdy szeryfa. Największym zainteresowaniem cieszyło się zadanie polegające na tropieniu „złoczyńcy”.  Dzieci miały również okazję do wykonania z koralików i sznurka kowbojskiego bola, spróbować rzutu podkową czy kapeluszem.

 Po zdobyciu odznaki, każdy mógł skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak m. in. dmuchana zjeżdżalnia, która po raz pierwszy z powodu złej pogody, została ustawiona w hali sportowej. Były też kiełbaski z grilla, popcorn i „coś słodkiego”.

Zabawowa forma spotkania sprzyjała  niwelowaniu wszelkich ograniczeń.  Zadziałał dziecięca wyobraźnia i bezkrytyczne spojrzenia na świat. Po raz kolejny można było doświadczyć pozytywnych emocji oglądając prostą dziecięcą  radość malującą się na twarzach dzieci i tych w pełni sprawnych,  i tych z różną niepełnosprawnością.

Uświetniła swoja osobą pan Wójt Ewa Jurkowska – Kawałko,  która w pełni wspiera podobne inicjatywy. Padło wiele miłych  i budujących słów zarówno ze strony gości jak i dyrektora Adam Lewickiego. 

To było bezsprzecznie wspaniałe powitanie lata dla wszystkich uczestników spotkania i przygrywka do udanych wakacji.

Autor: Beata Gruszka