Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

23cze2014

ZESPÓŁ MAZURY W PISZU

IV Artystyczny Przegląd Emeryckich Zespołów Folklorystycznych 
Impreza rozpoczęła  się 12 czerwca 2014r (czwartek) o godz. 12.00. Pierwsze grupy artystyczne zaprezentowały się w Amfiteatrze im. Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego około godz. 12.40. W przeglądzie wzięło 11 zespołów - w sumie 180 artystów. 
Wystąpiły Zespoły takie jak:  „Mazurskie Kłobuki”, „Piszanie” ,„Żywioł” , „Mazury” ze Starych Juch ,  „Pojezierze” z Ełku, „Kalina” z Kalinowa itd.
 
Ogłoszenie wyników i wręczenie okolicznościowych dyplomów odbyło się o godz. 16.00 w "Mazurskim Gościńcu".
 Na stronie POWIAT PISZ pojawił się taki komentarz: „Andrzej Nowicki – Starosta Piski gratulował wytrwałości organizatorom – Oddziałowi Rejonowemu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piszu i podkreślał, że takie właśnie inicjatywy zawsze zasługują na uznanie i wyróżnienie, ze względu na aktywizację tej właśnie grupy społecznej. Zwrócił także uwagę, iż prezentowany na scenie zapał i animusz może zawstydzić nie jednego młodego człowieka. Życząc udanej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń ustąpił następnie miejsca na scenie wykonawcom.” 
Źródło: 
 

 http://www.powiat.pisz.pl/?q=artykuly-iv-przegl-d-artystyczny-2014

Starosta Piski otrzymał Złotą Odznakę PZERiI w uznaniu dotychczasowych zasług w działalności na rzecz związku. Dyplomy, statuetki oraz upominki trafiły do wszystkich zespołów, które następnie uczestniczyły we wspólnym balu kończącym Przegląd. Zespół „Mazury” ze Starych Juch podziękował za zaproszenie wręczając organizatorom słodki upominek.

Autor: Marta Słuchocka