Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

8lip2014

ZŁOTE, DIAMENTOWE I ŻELAZNE GODY!

Pięćdziesięciolecie, sześćdziesięciolecie i sześćdziesięciopięciolecie pożycia małżeńskiego obchodziło 12 par małżeńskich z gminy Stare Juchy

We czwartek 26 czerwca 2014r. o godz. 1100 w Gminnym Ośrodku Kultury                 w Starych Juchach odbyła się zorganizowana przez lokalne władze uroczystość związana z Jubileuszem 50-, 60- i 65-lecia Pożycia Małżeńskiego. Zaproszonych zostało 12 par małżeńskich, które świętowały „Złote, Diamentowe i Żelazne Gody”. A obchodzili je Państwo:
ZŁOTE GODY
P. Stanisław i Henryka Gramaccy – 50-lecie
P. Stanisław i Stanisława Czesława Jakubczyk– 50-lecie
P. Stefan i Genowefa Josiewicz – 50-lecie
P. Tadeusz i Irena Lewoń – 50-lecie
P. Mieczysław i Lucjana Mucuś – 50-lecie
P. Aleksander i Stanisława Skowysz – 50-lecie
P. Tadeusz i Michalina Wlizło – 50-lecie
 
DIAMETOWE GODY
P. Edward i Anna Grądek – 60-lecie
P. Antoni i Danuta Felicja Malinowscy – 60-lecie
P. Mieczysław i Halina Olechno – 60-lecie
P. Stefan i Maria Sobolewscy – 60-lecie
 
ŻELAZNE GODY
P. Franciszek i Genowefa Wileńscy – 65-lecie
 
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami ze strony władz samorządowych. Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko życzyła Jubilatom długich i pogodnych lat życia w zdrowiu, serdecznej opieki najbliższych oraz doczekania następnych jubileuszy.
 
7 par  z Gminy Stare Juchy udekorowano medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymali kwiaty, listy gratulacyjne oraz upominki.
 
Po części oficjalnej wszystkie pary wraz z najbliższymi wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym przez gminę. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku. Uroczystość upłynęła w miłej rodzinnej atmosferze. Dostojni Jubilaci podziękowali sobie za dotychczas spędzone razem lata. Nie zabrakło także chwil wzruszeń.
 
Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną w wykonaniu grupy młodzieżowej „AKTYWNI KULTURALNIE”.
Autor: Edyta Malinowska