Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

16lip2013

ZŁOTE GODY

We wtorek 12 lipca 2013r. (w piątek) o godz. 1100 w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach odbyła się zorganizowana przez władze samorządowe uroczystość związana z Jubileuszem 50- i 60-lecia Pożycia Małżeńskiego. Zaproszonych zostało 7 par małżeńskich, które świętowały „Złote i Diamentowe Gody”. A obchodzili je Państwo:
P. Reinhold i Eryka Jelonek – 50-lecie
P. Irena i Kazimierz Kozikowscy – 50-lecie 
P. Jan i Jadwiga Stempińscy – 50-lecie
P. Edward Julian i Alicja Jabłońscy – 60-lecie
P. Jan i Anna Kaszkacha – 60-lecie
P. Mikołaj i Halina Panasiuk – 60-lecie
P. Henryk Piotr i Marianna Zagraba – 60-lecie
 
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami. Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko życzyła Jubilatom długich lat życia w zdrowiu, serdecznej opieki najbliższych i doczekania następnych jubileuszy. Trzy pary z Gminy Stare Juchy udekorowano medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymali kwiaty i pamiątkowe dyplomy.
Po części oficjalnej wszystkie pary wraz z rodzinami wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym przez Gminę. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku.  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze. Dostojni Jubilaci podziękowali sobie za dotychczas spędzone razem lata. Nie zabrakło także chwil wzruszeń. 
Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną                   w wykonaniu grupy młodzieżowej „AKTYWNI KULTURALNIE” oraz lokalnego Zespołu ”MAZURY”.