Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

2kwi2015

ŻYCZENIA DLA MIESZKAŃCÓW

Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Piela wraz z Wójt Ewa Jurkowska-Kawałko składają życzenia wielkanocne mieszkańcom.

Święta Wielkanocne są najważniejszymi świętami naszej religii. Wielkanoc jest pamiątką męki i zmartwychwstania Chrystusa. Na całość świąt składają się: Niedziela Palmowa - rozpoczynająca uroczystości Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalne obejmujące Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz Niedziela Zmartwychwstania. Z Wielkanocą związany też jest Wielki Post, poprzedza on święto, trwa 40 dni i rozpoczyna się Środą Popielcową. Pamięć o święcie będzie nam jeszcze towarzyszyć w trakcie innych ruchowych świąt: Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego oraz Bożego Ciała.

Te święta dają nam nadzieję na odrodzenie życia, dlatego jego symbolami jest i palma wielkanocna, jaja i chociażby bazie wierzbowe.

Święta, a szczególnie Niedziela Wielkanocna, to czas radosnych spotkań z najbliższą rodziną.

Mam nadzieję, że będą to święta obfite, na stołach mieszkańców nie zabraknie tradycyjnych potraw. A w „lany poniedziałek” nie zabraknie wody dla wszystkich panien.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Państwu i Waszym Rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Niech ten piękny czas będzie dla Państwa wytchnieniem od codziennych spraw. Niech nastrój tych Świąt, przybranych wiosenną radością i beztroską, rozbudził w każdym z Was niewyobrażalne pokłady energii i inspiracji tak potrzebne w poświątecznej codzienności.

Wójt Gminy

Ewa Jurkowska-Kawałko

Autor: Jarosław Franczuk