2paz2015

PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE

Przez cztery kolejne dni uczniowie Gimnazjum w Starych Juchach mieli okazje poznać tajniki zawodu reportera podczas warsztatów dziennikarskich odbywających się w miejscowej Bibliotece- Centrum Informacji i Kultury.

Warsztaty poprowadzili  znakomici pisarze podróżnicy - mistrzowie reportażu literackiego: Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki oraz Maciej Skawiński, fotoreporter "Rzeczpospolitej" i wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii, zdobywca wielu nagród, m.in. World Press Photo, Nagrody Agencji Reuters i European Pressphoto Agency.
 

Kultura
30wrz2015

DZIENNIKARZE WĘDROWNI W STARYCH JUCHACH

Cykl spotkań z podróżnikami, pisarzami, dziennikarzami i fotografami to nowy projekt “Podróże bliskie i dalekie” organizowany przez Bibliotekę - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIiK) i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Dodatkowo atrakcją będą wycieczki krajoznawcze, między innymi do Wigierskiego Parku Narodowego, Białowieży czy Republiki Ściborskiej.

Kultura
25wrz2015

PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE

Biblioteka - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy organizuje pod tym tytułem cykl spotkań.

Cykl spotkań z podróżnikami, pisarzami, dziennikarzami i fotografami to nowy projekt “Podróże bliskie i dalekie” organizowany przez Bibliotekę - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIiK) i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Dodatkowo atrakcją będą wycieczki krajoznawcze, między innymi do Wigierskiego Parku Narodowego, Białowieży czy Republiki Ściborskiej. Już w najbliższą niedzielę, 27 września o godz. 16.00 w Bibliotece...

Kultura
20sie2015

DWA PROJEKTY REALIZOWANE Z PROGRAMU "DZIAŁAJ LOKALNIE"

W Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy dwie nieformalne grupy będą realizować projekty z Programu "Działaj Lokalnie". Jedna z grup to "Bajarze", która zrealizuje projekt Teatr na Kółkach, druga to "Sweet Stars" z projektem Gwiazdy nie tylko na niebie.

Kultura
10sie2015

WSPOMNIENIE Z VI FESTIWALU JUCHY SOUNDSYSTEM

25 lipca 2015 roku w Starych Juchach po raz szósty odbył się profilaktyczny festiwal Juchy Soundsystem „Zażywam Tylko Dźwięków”. Ten wyjątkowy twór łączący muzykę i dobrą zabawę z edukacją i profilaktyką powstał w roku 2010. Od ponad pięciu lat organizatorzy starają się łamać tematy Tabu oraz tworzyć obszar do szczerej rozmowy o narkotykach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą. Doskonałym dowodem na to, że tworzenie festiwalu...

Kultura
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53