8gru2015

JEŚLI NIE SANIAMI, TO HULAJNOGĄ!!!

Mikołaj w Gminie Stare Juchy

Ale przybył –odwiedził  dzieci w naszej gminie. Z tą hulajnogą to było prawdziwe zaskoczenie dla niektórych, bo jakże to? Mikołaj na hulajnodze? Ale jak wszyscy dobrze wiemy, to już trzeci sezon bez śniegu. Więc każdy pojazd mile widziany. A Mikołaj wyczekiwany. Najpierw rozdawał cukierki w szkole. Później odwiedził wszystkie miejsca spotkań: salę widowiskową w BCIiKu – tu w piątek były dwa spotkania: pierwsze dla dzieci z Rogalika,...

Ludzie i wydarzenia
27lis2015

NIEZABUDOWANA DZIAŁKA W STARYCH JUCHACH

Wójt Gminy Stare Juchy ogłasza III przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w obrębie Stare Juchy, stanowiącej własność Gminy Stare Juchy, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 255  o pow. 0,0815 ha, KW OL1E/00012294/7. Teren na którym znajduje się zbywany grunt nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz do działki nie zostala wydana decyzja o warunkach zabudowy. Cena...

Ludzie i wydarzenia
27lis2015

MIKOŁAJ W KAŻDEJ WSI

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy serdecznie zaprasza na spotkania mikołajkowe wszystkie dzieci z terenu Gminy Stare Juchy (harmonogram spotkań załączamy poniżej). Kolejna, tegoroczna impreza mikołajkowa ma na celu podtrzymanie tradycji takich programów i spełnienie oczekiwań odbiorców – dzieci oraz ich rodziców. Jest to też wpisane w założenia rozwoju lokalnego, które realizowane są przez samorząd oraz organizacje pozarządowe.

Impreza jest organizowana w wielu miejscach, co jest decentralizacją organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych - ułatwiających dostęp i udział mieszkańców z terenów odległych od stolicy gminy, gdzie takie imprezy głównie się odbywają.

Przypominamy, wzorem lat ubiegłych dzieci od lat najmłodszych do dzieci uczęszczających do klas III włącznie Szkoły Podstawowej otrzymują paczki ze słodkościami, natomiast dzieci starsze obdarowywane są cukierkami. W Bibliotece i każdej świetlicy przedstawienie w wykonaniu grupy Bajarze oraz grupy JAMA.

Ludzie i wydarzenia
23lis2015

WÓJT GMINY STARE JUCHY WŚRÓD LAUREATÓW SUKCES ROKU 2015

Wójt Ewa Jurkowska-Kawałko odbiera nagrodę z rąk organizatora

Magazyn „Osobowości i Sukcesy” wyłania co roku osoby, które są istotne dla rozwoju i spostrzegania naszego województwa. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazła się Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko. 

Ludzie i wydarzenia
9lis2015

PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Podróże bliskie i dalekie” za nami. W sobotnie popołudnie, 7 listopada,  Biblioteka- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy gościła podróżnika i fotografika Piotra Malczewskiego, graficzkę znad rosyjskiego Bajkału Katye Shramko oraz muzyków z zespołu Miss God. Publiczność jak zwykle dopisała. Niektórzy  uczestnicy przyjechali aż znad Biebrzy, Białegostoku, Ełku, Wydmin, Olecka i Świętajna.

Ludzie i wydarzenia
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53