20mar2015

W STARYCH JUCHACH ROZWIJAJĄ SKRZYDŁA

W piątek, 20 marca w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy odbyła się debata na temat przyszłych kwalifikacji i umiejętności zawodowych i osobistych, które będą niezbędne dla mieszkańców gminy, aby przeciwdziałać postępującemu wykluczeniu społecznemu.

Ludzie i wydarzenia
17mar2015

NARODOWY COACHING, CZYLI JAK ROZWINĄĆ SKRZYDŁA

W piątek, 20 marca o godz. 16.oo w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy odbędzie się debata dotycząca dyskusji o kompetencjach Polaków.

Debaty pod hasłem "Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”, odbędą się w 40 bibliotekach publicznych w całej Polsce. Zostaną zorganizowane w małych miejscowościach, takich jak Lubaczów, Pieszyce czy Stare Juchy, ale także w dużych ośrodkach – np. w Gdańsku.

Ludzie i wydarzenia
9mar2015

IV SESJA RADY GMINY STARE JUCHY

Gmina Stare Juchy

W czwartek, 5 marca br. w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (BCIiK) odbyła się czwarta sesja bieżącej kadencji. Na 15 radnych obecnych było 14. W komplecie uczestniczyli sołtysi.

Po raz pierwszy zrobiliśmy filmową relację z Sesji Rady Gminy Stare Juchy. Jeśli Panstwu spodoba się wykonanie oraz pomysł, to będziemy przygotowywać relacje z innych wydarzeń. Zapraszam do wpisywania komentarzy o programie Poniżej informacja ze szczegółowym przebiegiem obrad. Protokół z sesji jak zawsze będziecie mogli Państwo przeczytać po jego zatwierdzeniu na kolejnej sesji. Obradom sesji przewodniczył Stanisław Piela, który zaproponował...

Ludzie i wydarzenia
6mar2015

WYWIAD Z WÓJT GMINY "W PRZYJAŹNI Z EKOLOGIĄ NIE OD DZIŚ"

Dodatek do Gazety Olsztyńskiej

W dodatku do Gazety Olsztyńskiej w przeddzień Święta Kobiet ukazała się wkładka "KOBIETY PRZYJAZNE EKOLOGII". Wewnątrz numeru znalazł się obszerny wywiad z Wójt Gminy Ewą Jurkowską-Kawałko.

Ludzie i wydarzenia
5mar2015

SOŁTYSI WYBRANI

Płowce - zebranie w domu sołtys Małgorzaty Łach

W dniach od 16 lutego do 3marca w 25 wsiach sołeckich wybrano sołtysów i rady sołeckie.

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Wójt Ewę Jurkowską-Kawałko przebiegły zebrania w 25 wsiach sołeckich gminy Stare Juchy.  Zebrania odbywały się w świetlicach, mieszkaniach sołtysów, ale bywało, że i w gminnym autobusie. Dla ważności wyboru wymagane było, aby uczestniczyło w zebraniu przynajmniej 10% pełnoletnich mieszkańców. Rzeczywista frekwencja wahała się od 15 do nawet 70% uprawnionych. Spotkania przebiegały spokojnie, ale...

Ludzie i wydarzenia
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53