Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

28lis2019

Bajeczny Krąg Serc

Jest nam niezmiernie miło poinformować i podzielić się informacją o naszym sukcesie!!!
Grupa teatralna „Bajeczni” działająca przy B-CIiK zdobyła najwyższe ze wszystkich projektów dofinansowanie, w kwocie 4100zł podczas wydarzenia dobroczynnego „Krąg Serc- Giving Circle” , które odbyło się  w dniu 26 listopada 2019r. o godz. 18:00  w Restauracji „Stara Piekarnia” w Ełku.

 

Giving Circle to nowoczesna forma „filantropii uczestniczącej”, bardzo popularna w USA, Wielkiej Brytanii i Australii oraz żywa forma finansowania społecznościowego połączona ze świetną zabawą. Była to już druga edycja tego wydarzenia, pierwsza miała miejsce w dniu 21 maja b.r.
W bieżącej edycji wśród 3 projektów społecznych znalazł się jeden złożony przez działającą przy naszej placówce: grupę teatralną  „Bajeczni”.

Nasze dzieci poruszyły problem uzależnienia od Internetu, który dotyczy już niemal wszystkich pokoleń i ma często bardzo negatywny wpływ na życie społeczne i rodzinne. Zauważając problem coraz większej izolacji społecznej oraz popadania w zamknięty wirtualny świat przez naszych rówieśników, jako grupa teatralna postanowili pokazać innym, jak ważne są kontakty i relacje międzyludzkie. Zjawisko „popadania w wirtualny świat” jest coraz bardziej powszechne. Ludzie zamykając się w tym świecie tracą kontrolę nad tym realnym. Bajeczni wiedzą, że technika jest bardzo potrzebna i ułatwia życie, lecz słowem, które tu bardzo pasuje jest: „UMIAR”. Chcieliby udowodnić jak bardzo rozwijające są różnego rodzaju aktywności społeczne np. udział w kołach zainteresowań. Dlatego chcą nakręcić filmik promujący aktywny tryb życia oraz zachęcić do wyjścia z domu i udzielania się w różnego rodzaju inicjatywach, kołach zainteresowań itp. Filmik ten połączony z opowieściami młodzieży będzie wyświetlany zarówno w Starych Juchach, jak i w okolicznych domach kultury i świetlicach.

Opiekunem grupy a zarazem osobą która wraz z ,,Bajecznymi" przygotowała projekt  była Pani Karolina Kostko instruktor kulturalno-oświatowy w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, ambasadorem był Dyrektor B-CIiK Adrian Cybulski.

Organizatorem wydarzenia był Fundusz Lokalny Ziemi Ełckiej oraz Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych ,,STOPA".


Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ludziom wielkiego serca

oraz organizatorom za wspaniałą uroczystość !!!

Fot. Mirosław Minkiewicz

Fot. Paweł Fewliks Wilk

Autor: Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy