Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Kultura

30sty2014

FERIE W SZCZECINOWIE

Witamy wszystkich ! dawno nie pisaliśmy o nas. Co robimy ? Były jasełka i nasze kolędowania po sąsiednich  wioskach, Byliśmy też gośćmi  „Caritasu” gdzie spotkaliśmy się z biskupem nasze diecezji ,Pisaliśmy o tym w wiadomościach   które przekazywał Gminny Ośrodek Kultury.. Od 27 stycznia zaczęliśmy coroczne ”Zimowe Spotkania” w ramach zimowych ferii, To już 15  spotykamy się w naszej świetlicy, Każdy dzień, to inny program zajęć.

Pierwszego dnia obejrzeliśmy fajne filmy .Szkoda tylko  ze  musieliśmy  siedzieć ubrani jak byśmy wyruszali na biegun . Zimo było .To już jednak historia .

Dzień drugi . w świetlicy ciepełko ! my zabraliśmy się za decupage .W ruch poszły : farby , kleje , lakiery i  wycinanki z delikatnych serwetek, Dzieła jakie powstały będzie można podziwiać na wystawie w ostatnim dniu naszych spotkań,

 

Dzień trzeci : dzisiaj gościmy panią Martę. Pokazała nam jak ze zwykłego skrawka papieru może powstać przepiękny ptak – łabędź , Jego też  będzie można podziwiać na wystawie. Ta praca z papierem nazywa się ORIGAMI .jedyna wada tej pracy to, to  że wymaga od nas dużego skupienia i wytrwałość. Ale co to dla nas  „‘wóblików „ za przeszkoda?

Codziennie  mamy  pyszne  drugie śniadania .Były już słodkie bułeczki, jogurty , pyszny kanapki z wędliną i ogórkiem. Smakowita owocowa herbatka . W

 każdy dniu są jeszcze słodkie niespodzianki: batoniki ,wafelki , jabłka  i smakowite żelki !!!

NA DZISIAJ TO WSZYSTKO .CD NASTĄPI

PS. W naszych spotkaniach uczestniczą również goście z ościennej gminy oraz nasi koledzy z sąsiedniej wsi ,

Autor: Krystyna Wiercinska
e-Urząd Gminy Stare Juchy