Aktualności

Ludzie i wydarzenia

12lip2021

Gminny Piknik Zdrowia i profilaktyki przeciw COVID-19 pod hasłem Zaszczep wiedzę o zdrowiu

W sobotę 10 lipca 2021r. odbył się Gminny Piknik Zdrowia i Profilaktyki przeciw COVID-19 pod hasłem „Zaszczep wiedzę o zdrowiu” który został zorganizowany przez  Wójta Gminy Stare Juchy  przy współpracy z Biblioteką – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, „Pro-Medica”               Sp. Z O.O w Ełku oraz we współpracy z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Panem Arturem Chojeckim w ramach promocji szczepień w Gminie Stare Juchy mających na celu zachęcenia jak największej ilości osób do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Stare Juchy oraz przebywających w Gminie turystów.

W programie pikniku min była:

1. Strefa zdrowia a w niej min:

- pogadanka na temat sczepień przeciwko COVID – 19 którą poprowadził lek. Krzysztof Michalski – Ordynator Oddziału Leczenia COVID -19 „Pro-Medica” w Ełku Sp. Z O.O

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar glukozy we krwi oraz udzielanie wskazówek edukacyjnych w zakresie zdrowego stylu życia ( racjonalnej diety, samokontroli, samoobserwacji) – którą poprowadziły pielęgniarki „Pro-Medica” w Ełku Sp. Z O.O.

2. Strefa atrakcji a w niej min:

- dmuchańce dla dzieci, konkursy wiedzy prozdrowotnej z nagrodami, koncert akordeonowy i wspólne spędzanie czasu.

3. Strefa gastronomiczna a w niej min:

- ognisko, wata cukrowa, stoiska gastronomiczne przygotowane przez KGW Stare Juchy.

4. Ponadto został zorganizowany Mobilny Punkt Szczepień „Pro-Medica” w Ełku Sp. Z O.O. dla osób która zgłosiły chęć zaszczepienia -  mogły się w dniu pikniku zaszczepić szczepionką firmy Pfizer lub jednodawkową szczepionką firmy Jonhson & Jonhson.

Dla osób które miały trudności z dostaniem się do Mobilnego Punktu Szczepień został zorganizowany transport na terenie Gminy Stare Juchy.

W dniu pikniku zaszczepiło się około 170 osób w tym mieszkańcy Gminy Stare Juchy oraz turyści którzy w dniu pikniku przebywali na terenie Gminy.

Spośród osób które w dniu Gminnego Pikniku Zdrowia i Profilaktyki przeciw COVID-19  zaszczepiły się komisja składająca się z przedstawicieli „Pro-Medica” Sp. Z O.O w Ełku oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Stare Juchy - wylosowała 3 nagrody rzeczowe które otrzymali:

- Pani Małgorzata Łach  z miejscowości Płowce – Blender

- Pan Paweł Milewski z miejscowości Skomack Wielki – Sokowirówkę

- Pan Mirosław Andruszkiewicz z miejscowości Zawady Ełckie – Robot planetarny.

II dawka szczepionki Pfizer dla osób które zaszczepiły się w dniu pikniku będzie dostępna w dniu 14 sierpnia 2021r.

 

Autor: Urząd Gminy Stare Juchy