Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

31gru2020

Informacja o naborze wniosków w ramach instrumentu wspierania projektów na rok 2021.

Minister

Rodziny i Polityki Społecznej

Szanowni Państwo!

W związku z informacją Sekretariatu Rady Państw Morza Bałtyckiego o planowanym naborze wniosków w ramach Instrumentu Wspierania Projektów na rok 2021 (Project Support Facility), zwracam się z uprzejmą prośba o rozpowszechnienie niniejszej informacji wśród podmiotów, które w państwa ocenie mogłyby być zainteresowane aplikowaniem o środki z Projekt Support Facility w 2021r.

Rada Państw Morza Bałtyckiego ze względu na aktualne wyzwania związane z sytuacją epidemiologiczna w regionie Morza Bałtyckego, jako priorytet Projekt Support Facility w edycji 2021 wskazała wsparcie innowacyjnych rozwiązań wzmacniających odporność regionu poprzez promocję inkluzyjności i ochrony grup społecznych szczególnie narażonych na negatywne skutki epidemii koronawirusa.

Wnioskodawcami mogą być m.in. osoby fizyczne, grupy, organizacje, instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa, w tym podmioty niepubliczne, jak również członkowie Grup Eksperckich Rady Państw Morza Bałtyckiego i podmioty współpracujące z tą organizacją. warunkiem ubiegania się o srodki z Project Support Facility jest włączenie w projekt minimum dwóch - oprócz Polski - partnerów spośród państw członkowskich Rady Państw Morza Bałtyckiego.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć każdego z trzech długofalowych priorytetów Rady Państw Morza Bałtyckiego:

  • tożsamości regionalnej,
  • zrównoważonego i dobrze prosperujacego regionu,
  • bezpiecznego i stabilnego regionu.

Nabór wniosków do Project Support Facility w edycji 2021 zostanie przeprowadzony w terminie 15 luty - 31 marca 2021r.

Bliższe informacje nt. warunków aplikowania znajdują się na stronie internetowej Rady Państw Morza Bałtyckiego: https://www.cbss.org/psf/.

Mając na celu możliwe najpełniejsze uczestnictwo instytucji polskich w projektach i korzystanie ze środków Rady Państw Morza Bałtycjkiego, uprzejmie prosze o przekazanie powyższych informachi oraz zachecenie podmiotów i instytucji działajacych na terenie Państwa województwa, zwłaszcza w obszarze prwa dziecka, do zgłaszania projektów w ramach edycji Project Support Facility na rok 2021. Aplikacvje wraz z wymaganymi dokumentami należy we wskazanym terminie przesłać na adres: jekaterina.popova@cbss.org. Jednoczesnie uprzejmie prosze o przekazanie informacji o zgłoszeniu projektów na adres Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Z poważaniem

z up. Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

Barbara Socha

Podsekretarz Stanu

 

 

Autor: Urząd Gminy Stare Juchy
e-Urząd Gminy Stare Juchy