Aktualności

Ludzie i wydarzenia

25paz2022

JUBILEUSZ 50, 55, 60 I 65-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

W czwartek i piątek, tj. 20-21 października 2022r. o godz. 1000 w Bibliotece Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy odbyła się zorganizowana przez lokalne władze uroczystość związana z Jubileuszem 50-, 55- 60- i 65-lecia Pożycia Małżeńskiego. Zaproszone zostały 22 pary małżeńskie, w tym:

 

11 par obchodzących  ZŁOTE GODY – 50 lecie
5 par obchodzących  SZMARAGDOWE GODY – 55 lecie
4 pary obchodzące DIAMETOWE GODY – 60-lecie
2 pary obchodzące ŻELAZNE GODY – 65-lecie

 

W części oficjalnej uroczystości, Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko udekorowała 11 par obchodzących ZŁOTY JUBILEUSZ medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz życzyła Jubilatom długich i pogodnych lat życia w zdrowiu, serdecznej opieki najbliższych oraz doczekania następnych jubileuszy. Jubilaci otrzymali kwiaty, listy gratulacyjne oraz upominki.

Dostojni Jubilaci podziękowali sobie za dotychczas spędzone razem lata, a zapytani o receptę na długoletnie pożycie małżeńskie - najczęściej odpowiadali o nieprzemijającej miłości, stworzeniu układu partnerskiego, kompromisie i cierpliwości.

Po części oficjalnej, zaproszone pary wraz z najbliższymi wzięły udział  w przyjęciu zorganizowanym przez gminę. Nie zabrakło tradycyjnie toastu oraz słodkiego poczęstunku. Uroczystość upłynęła w miłej, rodzinnej atmosferze.  Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną.