Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

6wrz2019

MINI PARK W JEZIOROWSKICH

Nieformalna grupa JEZIORAKI składająca się z mieszkańców wsi Jeziorowskie  uzyskała dotacje na realizacje projektu "Mini park w Jeziorowskich". W ramach zdobytego grantu są prowadzone prace  polegające na upiększeniu  skweru zieleni w centrum wsi poprzez nasadzenie kwiatów i krzewów ozdobnych przecięte kamiennymi ścieżkami. 

Dodatkowo na ogrodzeniu przepompowni zawisła  stała ekspozycja zdjęć wsi z lotu ptaka w różnych porach roku wraz z jej historią i aktualną mapą oraz mapą z okresu międzywojennego. Ciężka praca sprawia że wieś staje się coraz piękniejsza i jest miejscem chwili wytchnienia dla turystów.

Zadanie jest realizowane  przez Ochotniczą Straż Pożarną w Starych Juchach w imieniu Nieformalnej Grupy JEZIORAKI. Zadanie realizowane od 01.05.2019r do 30.10.2018r. Dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA". Program Działaj Lokalnie finansowo wspierają również Powiat Ełcki, Gmina Ełk, Miasto Ełk, Gmina Kalinowo, Gmina Prostki, Gmina Stare Juchy oraz Gmina Świętajno.

 

 

Autor: Adrian Cybulski
e-Urząd Gminy Stare Juchy