Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

28wrz2021

mPotęga po raz ósmy - dofinansowanie kreatywnych zajęć z matematyki

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy.

Do tej pory odbyło się siedem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku Fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

Ponad 1 000 projektów, blisko 6 mln złotych dofinansowania i ponad 1 mln uczniów, którzy poznali matematykę od ciekawszej strony. Taki jest bilans siedmiu dotychczasowych edycji flagowego programu grantowego mFundacji.

Za swoją konsekwentną działalność w mPotędze, mBank otrzymał nagrodę Złotego Bankiera
w kategorii „Bank wrażliwy społecznie w 2016 r.”

W VIII edycji programu grantowego mPotęga wzięła udział Szkoła Podstawowa w Starych Juchach. Projekt pod tytułem „Bryły możliwe i niemożliwe w naszym otoczeniu.” został pozytywnie rozpatrzony i dofinansowany.  

Autor: Beata Sawko
e-Urząd Gminy Stare Juchy