Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

8paz2019

NOC BIBLIOTEK 2019 Biblioteka- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

"Znajdźmy wspólny język" to hasło tegorocznej edycji  Nocy Bibliotek, która przypadła w dzień 5 października 2019r.

"Znajdźmy wspólny język"- pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczną edycję  Nocy Bibliotek, która przypadła w dzień 5 października 2019r. Międzypokoleniowe spotkania zawsze są dla bibliotekarzy cennym obiektem obserwacji  oraz źródłem inspiracji, a dla naszych czytelników( jak sami mówią), świetną okazją do spotkań i rozmów nie tylko o książkach.

Spektakl „Okienko” w wykonaniu Teatru Łątek zgromadził zacną widownię  i przeprowadził widzów przez całą historię teatru cienia -od Starożytnych Chin, poprzez Azję, aż do Europy. Dorosła widownia zachwyciła się różnorodnością  technik tego teatru i efektami  wizualnymi. Młodsi  jak i starsi widzowie mogli spróbować  swoich sił aktorskich jako bohaterowie słynnej  piosenki o Donaldzie, który farmę miał.  Dobra zabawa i mnóstwo śmiechu na dobry początek tego wieczoru.

W dalszej części programu przewidziany był film, na który głosowali czytelnicy. Tym razem dzieci miały głos i wszyscy obejrzeliśmy przepiękną fabularną historię pięknej dziewczyny i pewnej bestii w wersji 3D.

Młodzież chętnie flirtowała z Markiem Hłaską, ich śmiechy było słychać aż na parterze.

Poszukiwanie bibliotecznego skarbca, o którym wiedzieli tylko bibliotekarze, sprawiło graczom tylko odrobinę kłopotu i trwało zaledwie 45 minut. Sejf został otwarty i opróżniony … z nagród, które czekały na uczestników zabawy. Gracze podzielili się na dwie frakcje: poszukiwaczy i detektywów. Odnaleziony klucz pozwolił im bezpiecznie opuścić biblioteczny pokój zagadek. Do gry wykorzystano monitoring, a bibliotekarze czuwający nad bezpieczeństwem w trakcie gry często byli pozdrawiani przez uczestników, wprost do kamer.

Kolejna Noc Bibliotek już za rok !!!

Autor: Iwona Malinowska