Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

13paz2021

Noc Bibliotek w Starych Juchach

W sobotni wieczór 9 października 2021r. w Bibliotece-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy odbyła się po raz kolejny Noc Bibliotek.


To już VII edycja tej ogólnopolskiej akcji, tym razem pod hasłem „czytanie wzmacnia”. Z tej okazji w naszej instytucji odbył się koncert POEZJI ŚPIEWANEJ przygotowany przez Milenę Worm (wokal) i Jana Jaroszewskiego (piano). Na scenie wybrzmiały znane i mniej znane wiersze w postaci nastrojowych utworów muzycznych takich autorów jak Krzysztof Kamil Baczyński, Agnieszka Osiecka czy Julian Tuwim. Koncert przeplatany pięknymi, tematycznymi sentencjami, wierszami a także informacjami o utworach. Dodatkowo każdy przybyły gość otrzymał upominek w postaci broszury z wierszami, które zagościły na scenie, aby chwilami i wspomnieniami raz jeszcze mógł wrócić do wydarzenia i tych pięknych, mądrych tekstów, bo przecież jak głosi hasło „czytanie wzmacnia”.
Wieczór upłynął w bardzo przyjaznej, nastrojowej atmosferze. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na nasze wydarzenie. Do zobaczenia!
 

Autor: B-CIiK
e-Urząd Gminy Stare Juchy