Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Kultura

20maj2015

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W STARYCH JUCHACH

„Odjazdowy bibliotekarz” jest akcją, w której pracownicy bibliotek, czytelnicy oraz miłośnicy książek mogą przyjemnie spędzić popołudnie na rowerach po okolicy. W ramach tej akcji w Starych Juchach w piątek 15.05 br. kilkadziesiąt osób przejechało ze Starych Juch do Szczecinowa

„Odjazdowy Bibliotekarz 2015 w Starych Juchach” rozpoczął się w piątek 15.05.15r. o godz. 16:00 Rajd rozpoczął się od Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury. Uczestnicy otrzymali odblaskowe ubrania dla bezpieczeństwa oraz pamiątkowe naklejki „Odjazdowy bibliotekarz” i zostali poinstruowani o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i zasadach bezpiecznego przejazdu grupy rowerów. W rajdzie wzięło udział 34 osoby w różnym wieku: byli nawet dziadkowie z wnukami.

Trasa wiodła do Szczecinowa do Państwa Łoniewskich. Dla rozgrzewki rozpalono ognisko, wokół którego rozegrano szereg konkursów: warsztaty strzelania z łuku oraz chodzenia po linie slackline. Pracownicy BCIiK przygotowali konkurencję dla dwóch grup, na jakie podzielili się uczestnicy. Należało dokończyć legendę o Szczecinowe. Nagroda za pierwsze miejsce została ufundowana przez Panią Annę Łuniewską.

Dzieci w tym czasie miały wykonać na podstawie legendy rysunek. Ponadto pomimo zmęczenia wszyscy uczestniczyli w biegu rodzinnym.

Organizatorzy dziękują:

Annie Łoniewskiej za ufundowane nagrody, przepyszne bułeczki i wspaniałą kawę a przede wszystkim udostępnienie prywatnej posesji oraz użyczenia rowerów.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.

Fotorelacja z Pikniku Rowerowego ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ Stare Juchy - Szczecinowo -Radek Nowacki.

Autor: Jarosław Franczuk
e-Urząd Gminy Stare Juchy