Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

8paz2020

Rewitalizacja skweru przy placu 500-lecia.

Rozpoczęły się prace budowlane na skwerze przy placu 500-lecia w ramach projektu Interreq Litwa – Polska pn. „Wspólna historia -wspólne drogi” – część II – Rewitalizacja i dostosowanie skweru przy placu 500-lecia dla rowerzystów i pieszych.

Aranżację skweru wybrali mieszkańcy Starych Juch w przeprowadzonej sądzie publicznej w lipcu 2016r. w sprawie rewitalizacji skweru przy Placu 500-lecia.

W ramach prac zostanie wykonanna nawierzchnia na placu w centrum miejscowości Starych Juchach z betonu architektonicznego o podwyższonej wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Główna ścieżka prowadząca  posiadać będzie pergolę (zacienioną obudowę alejki ) wykonaną z metalowych prętów, na których będą mogły utrzymywać się rośliny pnące.  Pergola będzie znajdowała się wzdłuż całego pół okręgu  i będzie stanowiła całość z dwoma pergolami na głównej ścieżce. Wykonane zostanie jednostronne podświetlenie liniowe posadzkowe- taśmą LED. Naprzeciw zaokrąglonej pergoli zostaną zamontowane ławeczki służące do odpoczynku. Przy pergoli jak również przy zaokrąglonych ławeczkach zostaną zasadzone rabaty kwiatowe.

Całośc placu zostanie  doświetlena dodatkowymi lampami.

Do wydzielenia terenu placu, stykającego się bezpośrednio z jezdnią zostanie użyte  ogrodzenie wykonane ze stali nierdzewnej w kolorze ciemny grafit.

Z centralnego miejsca parku możliwy będzie widok na kościół lub na budynek Urzędu Gminy wzdłuż osi widokowej.

Planowany termin zakończenia prac  - listopad 2020r.

 części I  projektu Inerreq Litwa -Polska pn. „Wspólna historia -wspólne drogi” – Budowa ścieżki rowerowej w Starych Juchach rozpocznie się w 2021r.

 

Autor: Urząd Gminy Stare Juchy
e-Urząd Gminy Stare Juchy