Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

29cze2020

Uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej w miejscowości Orzechowo

W sobotę, 27.06.2020r. o godz. 19:00 na plaży wiejskiej w Orzechowie odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej w ramach projektu „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” współfinansowanego przez Powiat Ełcki i Gminę Stare Juchy.

Symbolicznego otwarcia dokonał Pan Robert Dawidowski Członek Zarządu Powiatu, Pani Ewa Jurkowska – Kawałko Wójt Gminy Stare Juchy,  przedstawiciele OSP w Gorłówku Pan Prezes Wiesław Zieliński, V-ce – Prezes OSP w Gorłówku Pan Paweł Anulewicz oraz sołtys wsi Orzechowo Pani Danuta Fiedorowicz – Kuderko.

W ramach tej inwestycji wykonano siłownię zewnętrzną. Dla mieszkańców i turystów dostępne są następujące urządzenia:

- SURFER, BIEGACZ, TWISTER

- ORBITEK SŁUP ROWER,

- WYCIĄG SŁUP KRZESŁO

- ŁAWKA PARKOWA

- TABLICA Z REGULAMINEM UŻYTKOWANIA URZĄDZEŃ SIŁOWYCH

Dodatkowo zostały zamontowane kosze na śmieci. Plaża została obsadzona pięknymi krzewami i kwiatami. W miejscu realizacji została umieszczona tablica o wymiarach 50 cm/ 30 cm z logo powiatu ełckiego oraz napisem: Projekt „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” zrealizowano z udziałem środków z budżetu powiatu ełckiego w wysokości 15.000,00 zł i Gminy Stare Juchy w wysokości 5.000,00 zł.

Lato w pełni i siłownia zewnętrzna na pewno będzie odwiedzana nie tylko przez mieszkańców sołectwa Orzechowo ale także przez turystów przebywających w Gminie Stare Juchy by aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Serdecznie gratulujemy inicjatorom tak dobrego pomysłu. Dziękujemy Powiatowi Ełckiemu za dofinasowanie projektu „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, Ochotniczej Staży Pożarnej w Gorłówku za pomoc i wsparcie w realizacji projektu oraz Gminie Stare Juchy za zaangażowanie w projekt. Takie działania  integrują mieszkańców , a sołectwa stają się przyjemnym miejscem do życia.

Autor: Urząd Gminy Stare Juchy
Profil zaufany