Aktualności

Ludzie i wydarzenia

20lip2022

UROCZYSTE OTWARCIE WIATY REKEREACYJNEJ W MIEJSCOWOŚCI SZCZECINOWO

 

W piątek, 15 lipca 2022 r. o godz. 18:00 w miejscowości Szczecinowo odbyło się uroczyste otwarcie wiaty rekreacyjnej w ramach projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” współfinansowanego przez Powiat Ełcki i Gminę Stare Juchy.

 

Symbolicznego otwarcia dokonali: Pani Anna Czepułkowska – przedstawiciel Powiatu Ełckiego, Pani Ewa Jurkowska – Kawałko – Wójt Gminy Stare Juchy, Pan Adrian Cybulski – Dyrektor Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy oraz Sołtys wsi Szczecinowo – Pan Zbigniew Marek Sykutowski.

 

W ramach inwestycji wykonano wiatę rekreacyjną o wymiarach 6 m x 5 m z dachem dwuspadowym krytym blachą trapezową wraz  z podłożem wykonanym z kostki brukowej.

 

W miejscu realizacji została umieszczona tablica o wymiarach 50 cm / 30 cm z logo powiatu Projekt ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”.

 

Wykonanie projektu zostało zrealizowane z udziałem środków z budżetu powiatu ełckiego w wysokości 15.000,00 zł i Gminy Stare Juchy w wysokości 5.000,00 zł

 

Lato w pełni i wiata rekreacyjna będzie służyła nie tylko mieszkańcom sołectwa Szczecinowo ale także turystom przebywających w Gminie Stare Juchy aby korzystać z uroków gminy, tras rowerowych oraz aktywnie wypoczywać i spędzać czas na świeżym powietrzu.

 

Serdecznie gratulujemy inicjatorom tak dobrego pomysłu.

 

Dziękujemy Powiatowi Ełckiemu za dofinansowanie projektu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, Sołtysowi i mieszkańcom wsi Szczecinowo za pomoc i wsparcie w realizacji projektu oraz Gminie Stare Juchy za zaangażowanie w projekt. Takie działania integrują mieszkańców do dalszego rozwoju, a sołectwa stają się przyjemnym miejscem do życia.

Autor: Biblioteka - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy