Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Unia EuropejskaFlaga Unii Europejskiej

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

19lip2021

Uroczyste otwarcie wiaty rekreacyjnej w miejscowości Królowa Wola

W sobotę, 17 lipca 2021r., o godz. 16:00 w miejscowości Królowa Wola odbyło się uroczyste otwarcie wiaty rekreacyjnej w ramach projektu „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” współfinansowanego przez Powiat Ełcki i Gminę Stare Juchy.

Symbolicznego otwarcia dokonali Pan Robert Dawidowski – członek Zarządu Powiatu Ełckiego, Pani Ewa Jurkowska – Kawałko – Wójt Gminy Stare Juchy, Pan Adrian Cybulski – Dyrektor Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy oraz sołtys wsi Królowa Wola Pan Lech Siemion.

W ramach inwestycji wykonano wiatę rekreacyjną o wymiarach 5 m x 5m z dachem dwuspadowym krytym gontem bitumicznym wraz z podłożem wykonanym z kostki brukowej oraz ławostołem.

W miejscu realizacji została umieszczona tablica o wymiarach 50 cm / 30 cm z logo powiatu Projekt „Miejsca spotkań w każdej gminie  powiatu ełckiego”.

Wykonanie projektu zostało zrealizowano z udziałem środków z budżetu powiatu ełckiego w wysokości 15.000,00 zł i Gminy Stare Juchy w wysokości 5.680,00 zł.

Lato w pełni i wiata rekreacyjna będzie służyła nie tylko mieszkańcom sołectwa Królowa Wola ale także turystom przebywających w Gminie Stare Juchy aby korzystać z uroków gminy, tras rowerowych oraz aktywnie wypoczywać i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Serdecznie gratulujemy inicjatorom tak dobrego pomysłu.

Dziękujemy Powiatowi Ełckiemu  za dofinansowanie projektu „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”, Bibliotece – Centrum informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, sołtysowi i mieszkańcom wsi Królowa Wola za pomoc i wsparcie w realizacji projektu oraz Gminie Stare Juchy za zaangażowanie w projekt. Takie działania integrują mieszkańców do dalszego rozwoju, a sołectwa stają się przyjemnym miejscem do życia.

Autor: Biblioteka - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy
e-Urząd Gminy Stare Juchy